chrome firefox opera safari iexplorer

Президент ветував закон щодо біометричних паспортів

21 жовтня 2011 о 16:33

Президент України Віктор Янукович, відповідно до частини другої статті 94 Конституції, повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою Закон «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України», повідомили УНН в прес-службі Глави держави.

"Прийнятий парламентом 23 вересня 2011 року Закон "Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України« не може бути підписаний, оскільки:
— несе ризики порушень конституційних прав громадян та гарантій цих прав; загальновизнаних прав особи; засадничих підвалин існування демократичної правової держави, якою є Україна;
— порушує взяті Україною міжнародні зобов'язання, є кроком назад на шляху впровадження європейських та міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини, виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України;
— не забезпечує безпеку громадян;
— призведе до невиправданого суттєвого збільшення бюджетних витрат, негативно позначиться на бюджеті кожної сім'ї;
— низка пропонованих Законом новацій не відповідає нагальним потребам сьогодення, є необгрунтованою та неприйнятною», — йдеться в повідомленні прес-служби Глави держави.

Як повідомляв УНН, з 1 січня 2012 року в Україні припинять видавати паспорти громадянина України. Їх замінять на «паспортні картки», які отримуватимуть навіть немовлята. Відповідний Закон про біометричні паспорта затвердила нещодавно Верховна Рада. За це проголосували 257 депутатів. Документи, які були видані до набуття чинності цього закону, дійсні до закінчення терміну їх дії і не підлягають обов'язковій заміні. Ця норма не стосується водійських посвідчень. Видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади СРСР, вони припиняють свою дію з 1 січня 2014 року.

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути