chrome firefox opera safari iexplorer

До Києва з Італії привезуть мощі святого Миколая

19 жовтня 2011 о 12:31

Частку мощів великого святого Святителя Миколая буде привезено з Італії до Києва в спеціальному ковчезі. Про це УНН повідомили в прес-службі МВС.

Мощі святого Миколая буде розміщено з 22 жовтня по 22 грудня в Храмі ап. Луки за адресою: вул. Майбороди, 19.
Храм працюватиме з 8-00 до 20-00.

Довідка

Святитель Миколай народився в першій половині 3 ст. в м. Патари Малої Азії, нині це Туреччина, в благочестивій християнській сім’ї від немолодих вже батьків, котрі своїми довгими молитвами та подвигами випросили у Бога благословенного сина — Миколая, якого було обіцяно віддати на служіння Господові. В хрещенні він отримав ім’я «перемагаючий народ» — Миколай.

З дитинства відзначався він нахилом до духовних предметів, любив ходити до храму. Отримав освіту в рідному місті, був помічений місцевим єпископом і за благочестя поставлений священником. Відвідав як паломник Єрусалим й хотів було залишитися на Святій Землі в одному з монастирів, проте отримав від Бога звістку повертатися додому. Там, керований Святим Духом, досвітсонця ввійшов першим до головної церкви м. Мирів Лікійських, і по откровенню Божому його поставили єпископом, адже ця церковна область саме шукала собі архирея.

Під час гонінь Діоклетіана опинився за гратами, бо дуже ревносно проповідував Христа, нічого не боячись. Після закінчення гонінь повернувся на кафедру. Також брав участь у першому Вселенському Соборі 325 р. Відомий своїм дивовижним милосердям до людей, заступництвом в усіляких бідах, як на суші, так і на морі, покровительством нужденних, засудженних до страти й ув’язнення.

У слов’янських народів його шанують більше за інших святих й називають «слов’янським богом». Відома допомога й заступництво св. Миколая з давніх часів до нинішніх днів. Нетлінне тіло святого в 1087 р. було перевезене з Мирів, що потерпали від мусульманських завойовників, до м. Барі, нині Італія. Невдовзі там побудували церкву на честь святителя, і його тіло перенесли туди. Й донині мощі спочивають там, допомагаючи віруючим у їх нуждах та проблемах.