chrome firefox opera safari iexplorer

У ВР зареєстровано чотири законопроекти щодо переведення годинника

17 жовтня 2011 о 10:10

У Верховній Раді зареєстровано чотири проекти постанови про уточнення порядку обчислення часу на території України, пише газета Коммерсантъ-Украина.

Авторами законопроектів виступили Тарас Чорновіл, Вадим Колесніченко, Степан Давимука та Анатолій Семинога .

Вони пропонують скасувати прийняту 20 вересня постанову про скасування практики переходу на зимовий і літній час.

Це рішення вже викликало протест з боку депутатів Закарпатської та Івано-Франківського обласних рад, які заявили, що після скасування переходу на зимовий час світловий день для мешканців західних регіонів буде починатися о 9:00 ранку. Депутатів облрад підтримав і глава МНС Віктор Балога, який не відкидає, що постанову буде оскаржено в суді.

Крім скасування спірного рішення, у своїх постановах народні депутати пропонують різні варіанти обчислення часу. Так, Семинога закликає повернутися до колишньої практики переведення годинника на літній і зимовий час, Чорновіл і Колесніченко — ввести зимовий час і залишити його, а Давимука — встановити різний час початку роботи для людей, які проживають в різних регіонах України: наприклад, на сході 8: 00, у центрі 9:00, у західних областях — 10:00.

«На розгляд парламенту всі проекти постанов будуть виноситися разом, як альтернативні. Остаточне рішення прийме погоджувальна рада в понеділок. Але з ймовірністю в 90% можу припустити, що цього пленарного тижня буде прийнято мій проект або проект Колесніченка», — заявив Чорновіл.

Нагадаємо, 10 жовтня Закарпатська облрада звернулася до Верховної Ради із закликом скасувати постанову Про зміну порядку обчислення часу на території України і встановити в країні зимовий час.

Крім того, 14 жовтня депутати Ужгородської міськради ухвалили рішення, згідно з яким установам і підприємствам міста з 1 листопада пропонується починати роботу на годину пізніше, ніж в цілому по Україні.

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі