chrome firefox opera safari iexplorer

У ВР зареєстровано чотири законопроекти щодо переведення годинника

17 жовтня 2011 о 10:10

У Верховній Раді зареєстровано чотири проекти постанови про уточнення порядку обчислення часу на території України, пише газета Коммерсантъ-Украина.

Авторами законопроектів виступили Тарас Чорновіл, Вадим Колесніченко, Степан Давимука та Анатолій Семинога .

Вони пропонують скасувати прийняту 20 вересня постанову про скасування практики переходу на зимовий і літній час.

Це рішення вже викликало протест з боку депутатів Закарпатської та Івано-Франківського обласних рад, які заявили, що після скасування переходу на зимовий час світловий день для мешканців західних регіонів буде починатися о 9:00 ранку. Депутатів облрад підтримав і глава МНС Віктор Балога, який не відкидає, що постанову буде оскаржено в суді.

Крім скасування спірного рішення, у своїх постановах народні депутати пропонують різні варіанти обчислення часу. Так, Семинога закликає повернутися до колишньої практики переведення годинника на літній і зимовий час, Чорновіл і Колесніченко — ввести зимовий час і залишити його, а Давимука — встановити різний час початку роботи для людей, які проживають в різних регіонах України: наприклад, на сході 8: 00, у центрі 9:00, у західних областях — 10:00.

«На розгляд парламенту всі проекти постанов будуть виноситися разом, як альтернативні. Остаточне рішення прийме погоджувальна рада в понеділок. Але з ймовірністю в 90% можу припустити, що цього пленарного тижня буде прийнято мій проект або проект Колесніченка», — заявив Чорновіл.

Нагадаємо, 10 жовтня Закарпатська облрада звернулася до Верховної Ради із закликом скасувати постанову Про зміну порядку обчислення часу на території України і встановити в країні зимовий час.

Крім того, 14 жовтня депутати Ужгородської міськради ухвалили рішення, згідно з яким установам і підприємствам міста з 1 листопада пропонується починати роботу на годину пізніше, ніж в цілому по Україні.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути