chrome firefox opera safari iexplorer

Експерти проти ветування «зеленого тарифу» на електрику з біогазу

15 листопада 2011 о 07:42

Представники 14-ти громадських організацій та наукових центрів наголошують на необхідності ухвалення змін до Закону України «Про електроенергетику», що стосуються впровадження «зеленого тарифу» на електроенергію, вироблену з біогазу.

Таке звернення до Президента України громадськість надіслала після того, як 27 жовтня Віктор Янукович ветував прийняття поправок до цього закону.

«На наше переконання та згідно з висновками провідних фахівців у цій сфері, Закон України від 6 жовтня 2011 року № 3692-VI «Про внесення змін до статті 17-1 Закону України «Про електроенергетику» щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу» повністю відповідає інтересам України, світовим тенденціям розвитку енергетики, виконанню умов Кіотського протоколу, сприяє залученню значних іноземних інвестицій, створенню робочих місць та є одним з елементів адаптації законодавства України до норм Європейського союзу», — зокрема, йдеться у зверненні.

Лист підписали представники Національного екологічного центру України (НЕЦУ), Асоціації «Європейсько-українського енергетичного агентства», Комітету енергетичної незалежності України, науково-технічних центрів «Псіхея» та «Біомаса» та ще десяти громадських та дослідницьких організацій.

Галузеві експерти наголошують, що пункти 1, 2 та 4 пропозицій Президента не відповідають світовим напрямам розвитку відновлюваних джерел енергії, чинним державним програмам та дорученням Президента.

«Встановлення «зеленого тарифу» на електроенергію, вироблену з біогазу, не тільки надасть поштовх для розвитку цілої галузі в сфері відновлювальної енергетики та посприяє надходженню інвестицій в регіони України, але й частково вирішить проблему побутових відходів та зменшить використання традиційних паливно-енергетичних ресурсів, зокрема природного газу», – вважає координатор енергетичної програми НЕЦУ Артур Денисенко.

Окрім того, фахівці зазначають, що Інститут відновлюваної енергетики Національної академії наук України не надавав розрахунків, на які Президент України посилається в пункті 1 пропозицій, а обґрунтування, наведене в пункті 4, не відповідає дійсності та потребує уточнень.

Повний текст відкритого звернення експертів до Президента України можна знайти тут.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути