chrome firefox opera safari iexplorer

Названо 7 природних чудес сучасного світу. ФОТО

14 листопада 2011 о 08:08

Завершився всесвітній конкурс на визначення «Семи нових чудес природи» (англ. New seven wonders of nature), в якому брали участь більш ніж 220 країн протягом останніх чотирьох років.

11 листопада 2011 року (11/11/11) організаторами були оприлюднені ПОПЕРЕДНІ результати цього конкурсу.

Отже, за попереднім підрахунком голосів, як повідомляє офіційний сайт акції, до сімки переможців увійшли (список поданий за абеткою):

Amazon АМАЗОНІЯ

(Бразилія, Перу, Колумбія, Венесуела, Еквадор, Болівія, Гайана, Сурінам, Французька Гвіана)

Тропічні ліси Амазонки (також відомі як Амазонія, або джунглі басейну Амазонки) площею у сім мільйонів квадратних кілометрів (1,7 млрд. акрів), хоча сам ліс займає близько 5,5 мільйона квадратних кілометрів (1,4 млрд. акрів), — розташовані на території 9 країн.

Фото new7wonders.com

Амазонія представляє більше половини тропічних лісів планети. Ріка Амазонка — найдовша і найповноводніша річка нашої планети. Вона має найбільший басейн у світі. Жоден міст не перетинає Амазонки.

Halong Bay ЗАТОКА ХАЛОНГ

(В’єтнам)

Затока Халонг розташована в провінції Куанг Нінь, у В'єтнамі. Містить тисячі карстових вапняків, скель, круч, печер та островів різних розмірів і форм. Бухта має 120-кілометрову берегову лінію і площу близько 1553 квадратних кілометрів, з 1969-ма острівцями.

Фото new7wonders.com

Деякі з островів порожні, з величезними печерами, на інших — плавучі села-рибалки, які полюють на мілководді на 200 видів риб і 450 різних видів молюсків. Ще однією особливістю Затоки Халонг є велика кількість озер посеред вапнякових островів.

Халонг перекладається як «там, де дракон занурився у море». З цією місцевістю пов’язано багато цікавих місцевих легенд.

Iguazu Falls ВОДОСПАДИ ІГУАСУ

(Аргентина, Бразилія)

Комплекс водоспадів на річці Іґуасу є одним з найбільших водоспадів світу. Вони простягаються на 2700 м (близько 2 миль), утворюють напівкруглу форму. З 275 каскадів, які в сукупності складають Водоспади Ігуасу, «Горло диявола» є найвищим – сягає 80 м у висоту.

Фото new7wonders.com

Водоспади Ігуасу розташовані на кордоні бразильського штату Парана і аргентинської провінції Місьйонес, в оточенні двох національних парків (BR/ARG). Навколо — субтропічні ліси з сотнями рідкісних і зникаючих видів флори і фауни.

Jeju Island ОСТРІВ ЧЕДЖУ

(Південна Корея)

Це острів вулканічного походження, в 130 км від південного узбережжя Кореї. Найбільший острів і найменша провінція в Кореї. Площа — 1846 кв км.

Фото new7wonders.com

Головною особливістю є Чеджу Халласан, найвища гора У Південній Кореї і згаслий вулкан, який піднімається на 1950 м над рівнем моря. Головний вулкан оточують 360 «супутникових» вулканів.

Komodo КОМОДО

(Індонезія)

Індонезійський національний парк Комодо складається з трьох великих островів — Комодо, Рінка і Падар, а також із безлічі дрібних островків — на загальній площі 1817 квадратних кілометрів (з них 603 кв км суші).

Фото new7wonders.com

Національний парк був заснований у 1980 році для захисту Комодського варана. Це єдине місце на Землі, де живуть унікальні нащадки динозаврів — Комодоські варани чи дракони — найбільші ящірки земної фауни. Найбільша дика особина, щодо якої є достовірні дані, була завдовжки 3,13 м і важила 166 кг, включаючи ще неперетравлену їжу. Пізніше під захист Національного парку потрапили також інші види тварин, включаючи морських. Острови Національного парку мають вулканічне походження.

Puerto Princesa Underground River ПІДЗЕМНА РІЧКА ПУЕРТО ПРИНЦЕСА

(Філіппіни)

Національний парк «Підземна річка Пуерто Принцеса» розташований приблизно в 50 км на північ від міста Пуерто Принцеса на о. Палаван, Філіппіни. Парк має зону гірських карстових ландшафтів у 8,2 км. Підземна річка розташована у печері, вона судноплавна. Впадає у Південно-Китайське море. Печера має велику кількість гротів, а також багато сталактитів і сталагмітів. У нижній частині річки є приливи та відливи.

Фото new7wonders.com

Цю підземну річку вважають найдовшою у світі. Біля входу у печеру – лагуна, яку обрамляють старі дерева, що ростуть прямо біля крайки води. Мавпи, великі ящірки, білки та багато інших тварин знайшли собі місце на пляжі біля печери.

Table Mountain СТОЛОВА ГОРА

(Південна Африка)

Ця гора з пласкою вершиною розташована на південному березі Столової бухти біля південноафриканського міста Кейптаун. Обривається до мису Доброї Надії. Висота 1 086 метрів. Складена піщаниками. Схили круті, вкриті верещатниками і заростями жорстколистних вічнозелених чагарників. Тут нараховують більше 1470 видів рослин.

Фото new7wonders.com

Столова гора є відомою туристичною пам'яткою, до вершини гори можна дістатися канатною дорогою. Вона є частиною Національного парку Столова гора.

***

Після попереднього оголошення результатів відбудуться належні перевірки та підтвердження достовірності голосування. А тому організатори акції не виключають, що до остаточного оголошення переможців на офіційній церемонії на початку 2012 року до цього списку можуть бути внесені певні зміни.

Оголошуючи попередні результати в штаб-квартирі фонду «New7Wonders» в Цюріху (Швейцарія), Бернард Вебер, засновник-президент New7Wonders подякував багатьом громадянам, громадським організаціям, державним установам та урядам, які сприяли проведенню цього конкурсу і протягом останніх чотирьох років дозволили обрати 7 переможців із більш ніж 440 чудових місць, більш ніж з 220 країн та потім — із 28 фіналістів конкурсу.

До речі, нагадаємо, що Україна теж була представлена у цьому всесвітньому конкурсі і навіть вийшла до півфіналу.

Так, Оргкомітет загальнонаціональної акції «7 природних чудес України» на чолі з Миколою Томенком з метою популяризації фіналістів цього проекту вирішив подати до всесвітнього конкурсу «7 нових чудес природи» у якості номінантів переможців експертного та Інтернет-голосування в Україні — Біосферний заповідник «Асканія-Нова» та Національний природний парк «Подільські Товтри».

Саме біосферний заповідник «Асканія-Нова» представляв Україну у другому турі Всесвітнього конкурсу «7 нових чудес природи». Такими були результати підрахунку голосів першого етапу всесвітньої акції, який тривав до 31 грудня 2008 року.

Зауважимо, що «Асканія-Нова» пройшла відбір серед 450 номінантів з усього світу, і до другого туру потрапила у список з 261 учасника з усіх континентів. А потім за кількістю голосів у мережі Інтернет «Асканія-Нова» опинилася у числі 77 (!) півфіналістів акції, з яких потім експерти обрали 28 фіналістів.

Для такого результату Оргкомітетом акції «7 чудес України» була проведена широка рекламна кампанія — розміщення телевізійних роликів, радіореклами, зовнішньої реклами, рекламних банерів в Інтернет-просторі із закликами голосувати за українського номінанта. Також 16 травня 2009 року в рамках акції був проведений «День Європи в «Асканії-Новій».

І хоча ми не потрапили до списку фіналістів всесвітнього конкурсу природних чудес – важливо інше: про український заповідник «Асканія-Нова» дізналися мільйони громадян з різних країн світу! А це – вже перший, потужний та впевнений крок до формування позитивного іміджу України за кордоном.

Причому, дозвольте додати — БЕЗ залучення БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ!

Підготувала Юлія Царенко
«Рідна країна»

5 жовтня

Інші дати
Олекса Синявський 
1887 – визначний український мовознавець і педагог, провідний діяч у нормуванні української літературної мови (1917–1933), фактичний редактор остаточного тексту «Українського правопису» (1927). Репресований.
Розгорнути
Народився Павло Попович
(1930, м. Узин Київської обл. - 2009) - льотчик-космонавт, генерал-майор авіації, двічі Герой Радянського Союзу, Герой праці. Перший політ у космос здійснив 12-15.08.1962 р. на кораблі "Восток-4", другий - 3-19.07.1974 на кораблі "Союз-14" і орбітальній станції "Салют-3"
Розгорнути
Народився Володимир Забаштанський
(1940, с. раїлів Вінницької області. - 2001) - український поет, перекладач. Автор поетичних збірок "Наказ каменярів", "Віра в людину", "Запах далини", "Жага життя" та ін.
Розгорнути
Народився Богдан-Ігор Антонич
(1909, с.Новиця, нині - Польща - 1937) — український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець. Автор збірок поезій «Привітання життя», «Велика гармонія», «Три перстені», «Книга Лева».
Листар носив листи зелені, листи шуміли. Ех, весна! Плету пісні на веретені про молодість, що промина. (Богдан-Ігор Антонич)
Розгорнути