chrome firefox opera safari iexplorer

Під маркою Євро-2012 готують масштабну забудову берегів Десни?

29 листопада 2011 о 14:09

До Євро-2012 Міністерство інфраструктури пропонує відновити пасажирське судноплавство по Десні до Чернігова. Екологи переконані, що ця ініціатива покликана стати початком масштабної забудови берегів Десни.

«Майже вся заплава Десни між Києвом і Черніговом роздана під забудову або розпайована. Зрозуміло, що звивиста Десна не становитиме конкуренції автотранспорту. Та і кому треба витрачати час на додаткове „євросполучення“ Київ-Чернігів?», — розповів заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Він переконаний, що русло Десни розчищатимуть з метою легалізації гідронамиву.

«Аналогічним чином побудували всі котеджні містечка в Конча-Заспі: всі роботи були оформлені як розчистка русла, а вичерпаний з нього пісок в якості побічного продукту складували на березі. А вже поверх такого „побічного продукту“ починають будівництво котеджів», — розповів еколог.

«Заплава Десни на північ від Києва така ж, як і заплава Дніпра на півдні від міста, де тепер височіють паркани Конча-Заспи», — додав Василюк.

Природоохоронні організації звернулися до генпрокурора Віктора Пшонки з проханням розслідувати справжні причини планів розчистки русла Десни та не допустити створення нової «Конча-Заспи».

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...