chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові пройде виставка історії житла

01 листопада 2011 о 11:54

У львівському Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відкривається виставка «Дім: Століття змін», присвячена історії житла.

Про це ЗІК повідомила прес-служба Львівської міськради.

Виставка стартує 3 листопада у експозиційній залі Центру міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Богомольця, 6). Діятиме до 10 травня 2012 року з середи до неділі з 11:00 до 17:30.

Проект освітньо-історичний. Для більш якісного інформування мешканців та гостей міста про його перебіг на пл. Ринок (південна сторона) сьогодні, 1 листопада, встановлять схематичну конструкцію будинку розміром 3×2,5×2 м, яка тут буде знаходитися до 31 травня 2012 року.

Проект «Дім: Століття змін», що відкривається в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи, досліджує історію житла протягом ХХ століття. Виставка показує дім як багатогранне місце, в якому заломлюється цілий комплекс політичних, ідеологічних, національних, культурних і гендерних історій в контексті Центрально-Східної Європи.

Звісно, тут також будуть представлені глобальні і регіональні аспекти, однак експозиція присвячена передовсім Львову, бо це надає чудову можливість вивчити перетворення і трансформації поняття «дому» у ХХ столітті.

«Ми вважаємо дім особистим простором, який належить тільки його господареві чи господині. Але дім можна також розглядати як приватну модель суспільства, що може багато розповісти нам про зовнішній світ, зокрема про постійну взаємодію приватної і суспільної, особистої і соціальної площин, взаємодію нас та інших. Дім є місцем, в якому ми мешкаємо, простором, в якому відбувається наше особисте, інтимне й емоційне, життя, наша пам’ять і тотожність. Спробуємо шукати відповідь, спираючись на конкретний приклад міста Львова у контексті Центрально-Східної Європи», – зазначили організатори виставки. До слова, організатором є ГО «Представництво «Центру міської історії Центрально-Східної Європи, приватна фундація д-ра Гаральда Біндера».

Формат виставки поєднує розповідь-опис з різними мультимедійними додатками. Виставковий простір поділений на дві основних частини, кожна з яких вирізняється конкретним змістом і візуальним наповненням. У кожній із цих частин відповідні тексти та зображення допоможуть відвідувачу зрозуміти найважливіші соціально-культурні, політичні, ідеологічні, економічні й технологічні чинники, які змінили наш спосіб життя в ХХ столітті.

Основним завданням першої частини є висвітлити загальний розвиток історичних уявлень про дім і способів їх втілення у ХХ столітті. Тут експозиція досліджує, як ідеології, модернізаційні проекти, держава, війна, технології та соціальна нерівність впливали на спосіб життя людей, а також як ідея «дому» впліталася в соціальні і політичні проекти ХХ століття.

Друга частина складається з чотирьох традиційних/функціональних зон, пов’язаних із «домом»: вітальня, кухня, ванна кімната, спальня. Експозиція простежує основні способи їх ужитку упродовж ХХ століття, спираючись на зафіксовані приклади зі Львова.

Виставка не лише має на меті розповісти унікальну історію, але й повинна служити як майданчик для спілкування та розмаїтих майстерень, з огляду на це, особливу увагу приділено супровідній освітній програмі:

Круглі столи і презентації під назвою «Особистий досвід» (за участі архітекторів, дизайнерів, дослідників, спеціалістів з урбаністичних студій, представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування та комунальних служб).
Програма для дітей (творчі майстерні, анімаційні фільми) спрямована на те, щоб ознайомити дітей з інноваційною виставковою експозицією, у якій використано інтерактивні мультимедійні технології й артефакти, заохотити дітей до аналітичних висновків, на підставі представленого матеріалу спонукати розвиток їх мислення й експериментування зі створення власного «будинку мрії».
Серія фільмів-семінарів «Місто-Вулиця-Дім: досвід кіно». Кожен семінар розглядатиме різні аспекти міського чи домашнього життя. Обговорення, побудовані на перегляді знакових фільмів, розглядатимуть питання зв’язку між містом і сучасністю, відчуження державної і приватної сфер. Семінари відбуватимуться щосереди від листопада 2011 року до травня 2012 року.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути