chrome firefox opera safari iexplorer

У музеї Гончара відгуляли масове весілля

21 листопада 2011 о 09:21

Великі танці — на вигоні. У музеї Гончара у Києві -відгуляли масове весілля. Етноколективи з різних куточків України — справили «Запусти». Так називають парубоцькі та дівочі передшлюбні вечірки.

Саме таким має бути весілля, переконані дітлахи з Буковини. У їхньому рідному селі Южинець, що у Чернівецькій області, молоду під вінець збирає малеча. Допомагає плести вінок.

Обряд весілля сторічної давнини на сцені відтворив колектив із Івано-Франківщини. Марія та Юрій подружжя з себе удавали десятки разів. Так ужилися у роль, що навіть за лаштунками кличуть один одного чоловіком та дружиною.

У такому вбранні йшли під вінець наші пращури. І не з порожніми руками.

Фольклорний ансамбль «Заліщанка» з Тернопільщини на «Запусти» до Музея Івана Гончара — привіз своє частування. Майстер-клас з весільних забав приберегли під кінець вечорниць.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути