chrome firefox opera safari iexplorer

У музеї Гончара відгуляли масове весілля

21 листопада 2011 о 09:21

Великі танці — на вигоні. У музеї Гончара у Києві -відгуляли масове весілля. Етноколективи з різних куточків України — справили «Запусти». Так називають парубоцькі та дівочі передшлюбні вечірки.

Саме таким має бути весілля, переконані дітлахи з Буковини. У їхньому рідному селі Южинець, що у Чернівецькій області, молоду під вінець збирає малеча. Допомагає плести вінок.

Обряд весілля сторічної давнини на сцені відтворив колектив із Івано-Франківщини. Марія та Юрій подружжя з себе удавали десятки разів. Так ужилися у роль, що навіть за лаштунками кличуть один одного чоловіком та дружиною.

У такому вбранні йшли під вінець наші пращури. І не з порожніми руками.

Фольклорний ансамбль «Заліщанка» з Тернопільщини на «Запусти» до Музея Івана Гончара — привіз своє частування. Майстер-клас з весільних забав приберегли під кінець вечорниць.

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути