chrome firefox opera safari iexplorer

У музеї Гончара пройде виставка ляльок

30 липня 2011 о 15:06

4 серпня о 16.00 у Музеї Івана Гончара відбудеться відкриття виставки та нагородження переможців конкурсу на кращу традиційну народну ляльку.

Про це повідомляє веб-проект «Рукотвори».

За словами організаторів конкурсу, у мистецькому змаганні взяли участь більше 30 майстринь з десяти областей України, зокрема, Львівської, Тернопільської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської, Черкаської, Харківської, Донецької, Луганської, Київської та міста Києва.

На розсуд компетентного журі було надіслано близько 80 робіт, переважну більшість з яких покажуть у Музеї Гончара.

«Кожна лялька, надіслана на конкурс, унікальна за декоративним оформленням, змістовним та образним рішенням. При їх створенні майстрині повинні були дотримуватися таких умов: використовувати натуральні тканини (льон, бавовна, вовна, канва, мішковина), оздоблювати ляльки ручною вишивкою і використати на обличчі прадавній символ сонця у вигляді хреста, а також зробити ляльку висотою — тридцять сантиметрів», повідомили організатори.

Перед відкриттям виставки о 15.30 Катерина Орлова-Гузова проведе майстер-клас з виготовлення народної ляльки.

Виставка діятиме з 4 до 25 серпня щодня, окрім понеділка й останнього вівторка місяця, з 10.00 до 17.30.

Вартість входу до музею для дорослих — 15 гривень,  для дітей та пенсіонерів — 3 гривні.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути