chrome firefox opera safari iexplorer

Влада хоче позбавити Подільську археологічну експедицію приміщення

02 листопада 2011 о 09:36

Сьогодні відбудеться прес-конференція, присвячена намаганню київської влади позбавити Подільську постійно діючу археологічну експедицію приміщення.

Про це «Історичній Правді» повідомили її організатори.

У прес-конференції візьмуть участь директор Інституту Археології, академік НАНУ Петро Толочко, та провідний науковий співробітник Інституту Археології, директор Центру археології Києва НАНУ Михайло Сагайдак.

Адреса і час: вул. Г. Сковороди 9-Б, 2 листопада о 14:00.

ДОВІДКА: 

На адресу Національної академії наук України надійшов лист за підписом начальника Головного управління комунальної власності м. Києва товариша Парфененка.

Цим документом повідомляється, що управлінням опрацьовується звернення настоятеля храму Успіння Пресвятої Богородиці протоієрея О. Комендантова та митрополита Московського і всієї Русі Корнилія Руської Православної Старообрядницької церкви щодо повернення релігійній громаді будівлі за адресою вул. Г. Сковороди, 9-Б.

У листі також йдеться про те, що комісії Київради з питань культури та туризму і з питань власності погодили передачу приміщення.

Позиція чиновників, які вже зараз пропонують науковцям забратися геть, виглядає щонайменше поспішною. За інформацією Центру археології Києва, комісія з питань культури та туризму розглянула лише аргументи релігійної громади, а доводи НАНУ будуть заслухані найближчим часом.

Це рішення також нічим не аргументоване, вважають в Інституті археології — оскільки «претензії Руської Православної Старообрядницької церкви на володіння даним приміщенням ґрунтуються, в основному, на інформації про історію функціонування старообрядництва у Києві, а не на реальному правовому статусу будівлі, про яку йдеться».

Ретельне вивчення історії історичного будинку за адресою вул. Г. Сковороди 9-Б (1798 — 99 рр.) показує, що його власниками були виключно фізичні особи.  З 1918 р. до сьогоднішнього дня будинок належить комунальному господарству міста.

З 1984 року у ньому розміщується Подільська постійно діюча археологічна експедиція  Інституту археології НАН України.

За цей час експедиція виросла в потужний науковий колектив, який щороку проводить рятувальні роботи на заповідних територіях Києва. Вона стала науковим Центром з середньовічної археології, який приймає у себе колег з Англії, Сполучених Штатів Америки, Франції, Росії та багатьох інших країн.

Експедиція є центром підготовки молодих фахівців з археології та основною практичною базою для Києво-Могилянської Академії, Національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та інших вищих навчальних закладів Києва.

Виселення Подільської постійно діючої експедиції з приміщення, в якому розташовані фонди, музей, яке науковці використовують вже майже три десятиліття, буде черговим кроком наступу влади на археологічну та культурну спадщину української столиці.

Нагадаємо, днями інвентаризація центрального історичного ареалу Києва виявилазникнення 52 пам'яток археології. 13 знаходяться в аварійному стані, 46 пам'яток вже не існує, а 6 — не знайдено взагалі.

З проекту Генплану Києва вилучено 300 археологічних пам'яток із 360-ти.

У вересні 2011 року для вивезення археологічних експонатів Музею історії Києва з «Будинку Петра» на Поділ приїхала... звичайна вантажівка. На вимогу співробітників музею надати документ про право перевезення музейних експонатів водій і вантажники, що приїхали за ними, ретирувалися.

Після цього завідувач археологічним відділом Музею історії Києва Віталій Ковалинський заявив, що відділ за підозрілих обставин намагаються виселити з «Будиночку Петра» на Подолі у непристосовані приміщення.

19 вересня

Інші дати
19 вересня відзначають:
  • День народження смайла.
  • Йом Кіпур.
 
Розгорнути
Народився Анатоль Вахнянин
(1841, с. Синява, Польща - 1908) - україньский композитор та педагог, автгоопери "Купало", музики до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перший голова товариства "Просвіта"
Ярій, душе. ярій, а не ридай. У білій стужі сонце України. А ти шукай - червону тінь калини, На чорних водах - тінь її шукай, де горстка нас
Розгорнути
Народився Григорій Мінх

(1836, с. Грязі, Росія - 1896) - вчений інфекціоніст та епідеміолог. Автор класичних фраз про чуму та проказу,  влив собі кров хворого на тиф, щоб довести заразність  крові хворого.

Розгорнути