chrome firefox opera safari iexplorer

500-річчя Чигирина відзначать на державному рівні

07 грудня 2011 о 15:55

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про відзначення 500-річчя заснування міста Чигирин Черкаської області» (реєстр. № 9305).

Зокрема, у 2012 році 500-річчя Чигирина відзначатиметься на державному рівні. Ухвалена Постанова під авторством Миколи Томенка, Ігоря Єреська, Ірини Геращенко та Василя Деревляного рекомендує Уряду створити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення відповідних заходів.

Також Державний комітет телебачення і радіомовлення має організувати відповідні теле- і радіопередачі та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням ювілею міста.

Як відомо, історико-культурний потенціал Чигирина унікальний. В першу чергу, Чигирин – це перша гетьманська столиця козацької держави.

Заснований у першій половині XVI століття на кордоні Польсько-Литовської держави з Диким Полем, Чигирин відіграв значну роль в історії України. У 1592 році після отримання містом Магдебурзького права розпочалося будівництво Чигиринського замку та розвиток міста. Найвищого рівня розвитку Чигирин досяг у 1648—1657 роках, коли він був гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького.

Надзвичайно важливим серед завдань, які рекомендується здійснити в рамках заходів з відзначення ювілею міста, є завершення будівництва у складі Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького».

Незважаючи на відкриття у 2009 році, будівельні роботи так і не були доведені до кінця і, на жаль, зараз відбувається його поступове руйнування. Вважаємо, що дане питання має бути якнайшвидше вирішене і закінчено фінансування робіт з будівництва комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького». Тим більше, що він включений до переліку об'єктів, які мають бути споруджені до Чемпіонату Європи з футболу 2012.

Нагадаємо, Чигиринська фортеця – Резиденція Богдана Хмельницького отримала спецномінацію у всеукраїнському конкурсі «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» як визначна пам’ятка української історії.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути