Сьогодні Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про відзначення 500-річчя заснування міста Чигирин Черкаської області» (реєстр. № 9305).
Зокрема, у 2012 році 500-річчя Чигирина відзначатиметься на державному рівні. Ухвалена Постанова під авторством Миколи Томенка, Ігоря Єреська, Ірини Геращенко та Василя Деревляного рекомендує Уряду створити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення відповідних заходів.
Також Державний комітет телебачення і радіомовлення має організувати відповідні теле- і радіопередачі та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням ювілею міста.
Як відомо, історико-культурний потенціал Чигирина унікальний. В першу чергу, Чигирин – це перша гетьманська столиця козацької держави.
Заснований у першій половині XVI століття на кордоні Польсько-Литовської держави з Диким Полем, Чигирин відіграв значну роль в історії України. У 1592 році після отримання містом Магдебурзького права розпочалося будівництво Чигиринського замку та розвиток міста. Найвищого рівня розвитку Чигирин досяг у 1648—1657 роках, коли він був гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького.
Надзвичайно важливим серед завдань, які рекомендується здійснити в рамках заходів з відзначення ювілею міста, є завершення будівництва у складі Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького».
Незважаючи на відкриття у 2009 році, будівельні роботи так і не були доведені до кінця і, на жаль, зараз відбувається його поступове руйнування. Вважаємо, що дане питання має бути якнайшвидше вирішене і закінчено фінансування робіт з будівництва комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького». Тим більше, що він включений до переліку об'єктів, які мають бути споруджені до Чемпіонату Європи з футболу 2012.
Нагадаємо, Чигиринська фортеця – Резиденція Богдана Хмельницького отримала спецномінацію у всеукраїнському конкурсі «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» як визначна пам’ятка української історії.
«Рідна країна»