chrome firefox opera safari iexplorer

Головну ялинку країни кияни охрестили «одороблом»

14 грудня 2011 о 11:02

З огляду на те, як рано цього року столична влада почала готувати центральний майдан до Різдвяних та Новорічних свят, кияни мали б очікувати чогось надзвичайного. Ще б пак — для встановлення новорічної ялинки майдан огородили ще в листопаді (за збігом обставин — саме під День свободи, коли згадувати Помаранчеву революцію в центрі Києва зібралися тисячі людей). Територія, на якій змонтували цьогорічну «зелену красуню», і досі огороджена від «вторгнення» простих смертних (у тому числі й тих, кому може забагнутися протестувати проти влади). От тільки «красунею» ту конструкцію, яка замінить столиці традиційну головну ялинку, назвати зможе далеко не кожен.

Нагадаємо: цього року, нібито за наполяганням екологів, київська влада вирішила не нищити зелені насадження і встановити на майдані Незалежності штучну ялинку. Проте конусоподібна споруда, яка постала на головній площі столиці, мало нагадує новорічне дерево. Пересічні кияни кажуть, що «відтепер у самому серці міста красується гігантське одоробло».

«Нова новорічна ялинка «Веселка» виготовлена з екологічно чистого матеріалу. З бюджету Київської міської державної адміністрації на неї, кажуть, не витратили ні копійки, що є очевидним плюсом цього ноу–хау. Одначе, з естетичного погляду, ялинка не надто тішить око. Вона схожа, радше, на космічний корабель, а від справжнього дерева залишився лише зелений колір», — поділився з «Україною молодою» своїми міркуваннями про головну новорічну окрасу столиці студент Євген Тунік.

«Я дуже розчарована, а моя Марічка, як побачила цю штуку, то навіть заплакала — чекала ж бо гарної новорічної ялинки...» — коментує споруду молода мама Ірина, яка зумисне приїхала на майдан із маленькою дочкою, щоб помилуватися «зеленою красунею».

Зате іспанець Хосе, який приїхав до Києва з екскурсією, нічого «такого» в нашій ялинці не бачить: «У нас у Валенсії стоїть майже така сама, тільки значно менша й не зелена. Нормально, я вважаю».

Керівники міста та країни «запалять» київську ялинку в День святого Миколая, 19 грудня. У святковому новорічному концерті візьмуть участь улюблені відомі українські виконавці: гурти «ТНМК», «Mad Heads XL», «ВВ», «Скрябін», співачка Руслана та інші.

7 серпня

Інші дати
Народився Пантелеймон Куліш
(1819, смт. Вороніж, Сумська область - 1897) - український письменник, драматург, фольклорист, етнограф, перекладач, критик, редактор, видавець. Автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада».
«… единственные во всем мире по своему поэтическому достоинству малороссийские песни, вспомните дивную историю Малороссии, эту поэму-историю, которая как героическая песня легла на скрижалях мира – и вы не можете не призадуматься над судьбой этого необыкновенного народа, который явился чудесным образом, как роскошный цветок посреди враждебных для него стихий…» (Пантелеймон Куліш)
Розгорнути