chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах презентували документальний фільм про храмобудівництво

21 грудня 2011 о 12:27

Презентацію документального фільму «Храми його життя» у Черкаському обласному драматичному театрі імені Тараса Шевченка глядачі супроводжували оплесками. Адже двосерійна картина розповідає про зведення храмів на Черкащині і головного будівничого — митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

Автором фільму є голова творчого об’єднання «Піраміда», екс–керівник Черкаської облдержтелекомпанії «Рось» Михайло Калініченко, а режисером — Анатолій Бойчук.

«Зняти такий документальний кінофільм мене спонукало відчуття, що у теперішньої влади немає пожертви на благо України, а такі люди, як владика Софроній, — яскравий приклад цієї пожертви. Тому митрополит Черкаський і Канівський став головним героєм», — зазначає в коментарі «Україні молодій» автор Михайло Калініченко.

Фільм розповідає про Свято–Михайлівський собор у Черкасах, який є найбільшим в Україні і який збудований за проектом владики. У картині йдеться й про інші черкаські храми, що були знищені чи закриті радянською владою і які взявся відбудовувати митрополит Черкаський і Канівський. За минулі 20 років, відколи він на Черкащині, в області збудовано, відреставровано та ремонтується 200 храмів. Нині владика Софроній будує у Черкасах 136–метрову дзвіницю, з висоти якої буде видно далеко за околиці обласного центру.

До речі, владика ініціював дослідження архівних документів про червоний терор проти 800 священнослужителів у центрі України, за результатами якого потім було видано книгу. І це теж — яскраве свідчення життєвої позиції цієї людини.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути