chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні продовжують зникати пам’ятники Тарасу Шевченку

23 грудня 2011 о 11:31

Депутати ЛОР звернуться в прокуратуру Львівської області з проханням порушити кримінальну справу за фактом викрадення у селі Сопошині Жовківського району пам'ятника Т. Шевченкові, який є пам’яткою монументального мистецтва.

Так вирішила комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації на своєму засіданні, на якому розглянула звернення депутата Володимира Містика щодо демонтажу (а фактично викрадення) пам’ятника Т. Шевченкові в селі Сопошині Жовківського району, повідомили ЗІК у відділі інформації та зв’язків з громадськістю ЛОР.

Пам’ятник Тарасові Шевченку, про який йдеться, з 1971 року стояв на території господарського двору колишнього колгоспу ім. Т. Шевченка. Ще у липні цього року скульптура зникла – вивезли серед ночі. Районна та обласна адміністрації намагаються не дати розвитку справі, пропонуючи компромісні варіанти для громади та формальні відписки на запити депутата обласної ради Володимира Тістика.

Незважаючи на те, що зниклий пам’ятник (робота відомого скульптора Володимира Одрехівського) є пам’яткою монументального мистецтва і йому присвоєно охоронний № 619, і Жовківська районна, і Львівська обласна міліція відмовили у порушенні кримінальної справи.

Статтею 26 Закону України «Про охорону культурної спадщини» передбачено, що перенесення (переміщення) пам’ятки місцевого значення здійснюється за письмового дозволу органу охорони культурної спадщини. Управління охорони культурної спадщини ЛОДА такого дозволу не давало. Тож депутати вирішили звернутися до прокуратури Львівської області з проханням порушити кримінальну справу за фактом викрадення пам’ятки монументального мистецтва.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути