chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні продовжують зникати пам’ятники Тарасу Шевченку

23 грудня 2011 о 11:31

Депутати ЛОР звернуться в прокуратуру Львівської області з проханням порушити кримінальну справу за фактом викрадення у селі Сопошині Жовківського району пам'ятника Т. Шевченкові, який є пам’яткою монументального мистецтва.

Так вирішила комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації на своєму засіданні, на якому розглянула звернення депутата Володимира Містика щодо демонтажу (а фактично викрадення) пам’ятника Т. Шевченкові в селі Сопошині Жовківського району, повідомили ЗІК у відділі інформації та зв’язків з громадськістю ЛОР.

Пам’ятник Тарасові Шевченку, про який йдеться, з 1971 року стояв на території господарського двору колишнього колгоспу ім. Т. Шевченка. Ще у липні цього року скульптура зникла – вивезли серед ночі. Районна та обласна адміністрації намагаються не дати розвитку справі, пропонуючи компромісні варіанти для громади та формальні відписки на запити депутата обласної ради Володимира Тістика.

Незважаючи на те, що зниклий пам’ятник (робота відомого скульптора Володимира Одрехівського) є пам’яткою монументального мистецтва і йому присвоєно охоронний № 619, і Жовківська районна, і Львівська обласна міліція відмовили у порушенні кримінальної справи.

Статтею 26 Закону України «Про охорону культурної спадщини» передбачено, що перенесення (переміщення) пам’ятки місцевого значення здійснюється за письмового дозволу органу охорони культурної спадщини. Управління охорони культурної спадщини ЛОДА такого дозволу не давало. Тож депутати вирішили звернутися до прокуратури Львівської області з проханням порушити кримінальну справу за фактом викрадення пам’ятки монументального мистецтва.

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі