chrome firefox opera safari iexplorer

Гостиний двір у Києві виключили із списку пам'яток архітектури

19 січня 2012 о 09:29

Будівлю Гостинного двору в Києві виключено зі списку пам'яток архітектури Української РСР, оскільки вона не містить предмету охорони і не може бути пам'яткою.

Про це УНІАН повідомили в Міністерстві культури України.

У міністерстві пояснили, що в 2011 році на замовлення АТЗТ «Укрреставрація» фахівці Українського державного науково-дослідного і проектного інституту «УкрНДІпроектреставрація» провели наукове дослідження з визначення історико-культурної цінності будівлі Гостинного двору в Києві.

«Висновком наукової експертизи фахівців інституту, затвердженим відповідним рішенням президії науково-методичної ради з питань реставрації і реконструкції історичного середовища Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, констатовано: сучасна будівля Гостинного двору не відповідає жодним критеріям, визначеним у пункті 10 постанови КМУ від 27 грудня 2011 року №1760, тобто не містить предмету охорони і не може вважатися пам'яткою. Крім того, вона не підлягає державній реєстрації на підставі ч.2 ст.13 Закону України «Про охорону культурної спадщини» (як сучасна споруда, створена за старовинними проектами або науковими реконструкціями)», — йдеться в повідомленні міністерства.

Даний висновок затверджено на засіданні науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури України 23 листопада 2011 року.

При цьому інформації про плановану реконструкцію чи перепрофілювання даної будівлі в Мінкультури не надходило.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів своєю постановою №1380 від 15 серпня 2011 року виключив зі списку пам'яток архітектури Української РСР, які перебувають під охороною держави, будівлю Гостинного двору (охороннийномер 872) на Контрактовій площі, 4 в Києві.

Довідка УНІАН. Згідно з Вікіпедією, Гостинний двір — торговельний комплекс на Контрактовій площі в Києві, споруджений в 1809 році замість старого двору (збудованого в 60-і роки XVIII ст. за проектом архітектора Івана Григоровича-Барського).

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути