chrome firefox opera safari iexplorer

На Закарпатті — пік туристичного лижного сезону

05 січня 2012 о 11:59

Путівки розкупили заздалегідь до свят, відтак попри вже традиційно завищені ціни на гарячий сезон, основні курорти переповнені. 

“Основні курорти — це Драгобрат, Боржавські полонини — Міжгірщина. Тут багато є витягів. Це Красія, яка теж готується прийняти туристів — штучний сніг накидується. Всього сьогодні на Закарпатті біля 70 витягів різного класу”, — каже заступник начальника ГУ з питань європейської інтеграції та туризму Закарпатської ОДА Олександр Марченко.

Ціни на відпочинок, у порівнянні з минулим роком, не змінились. Так, кімната у сільській садибі коштує від 200 гривень за добу, в готелях від 400. Ще принаймні сотню гривень турист витрачає на підйомники.

“Траси по півтори кілометри, середньої складності. Траси широкі. Кожна траса має від 50 до 100 метрів ширини. Це дуже комфортно, безпечно — наголошую. Траси такі для початківців і для тих, хто дуже добре катається — це для розминки”, — каже директор гірськолижного комплексу Андрій Бойко.

На Драгобраті сніг лежить 7 місяців. Неймовірні пейзажі, свіже повітря, дика природа і Говерла на горизонті, із року в рік приваблюють все більше туристів.

“Дуже страшно, тому що великі горби. Кайф дуже непоганий і адреналіну повно”, — каже турист із Хмельницька Владислав.

“Тут завжди сніг природний. Різниця відчувається, тому хотілося покататися ще тут”, — додає туристка з Одеси Іра.

Освоїти катання на лижах можна у будь-якому віці, кажуть інструктори. Головне — бажання. Одна година заняття із лижним тренером коштує від 100 гривень. За зимовий сезон інструктор може навчити стояти на лижах до 200 людей.

“Головне не боятися і уважно проконсультуватись, пройти практику і зрозуміти теорію. Вистачає однієї години. Впродовж години людину можна поставити на лижі. А потім сам індивідуально відпрацьовує повороти і все інше”, — розповів інструктор Віталій.

Минулоріч Закарпаття відвідали приблизно 300 тисяч гірськолижників. Цьогоріч туристів очікують ще більше, тим паче, що зиму в Карпатах обіцяють сніжну.