chrome firefox opera safari iexplorer

Україна не зможе «відбити» гроші, вкладені в Євро-2012

02 січня 2012 о 09:47

Більшу частину з 14,4 мільярда доларів, які буде витрачено на проведення чемпіонату, інвестує не бізнес, як очікувалося, а держава. Окупити такі витрати, на думку експертів, буде вкрай складно.

Вкладення у підготовку до нього виявилися колосальними — за останніми оцінками уряду, близько 115 мільярдів гривень. Причому більше половини коштів — 63 мільярди гривень — з державного та місцевих бюджетів. Цю суму за останні 5 років переглядали майже разів 30: спочатку більшу частину грошей — близько 20 мільярдів гривень — повинні були взяти на себе приватні інвестори, а держава — всього 1,42 мільярда гривень. Проте криза завадила цим планам: до осені 2008 року зупинилося будівництво 80% об'єктів у країні. Тому інвестиції довелося покласти на держбюджет, пише «Коммерсант-Украина».

Найбільші кошти пішли на інфраструктурні об'єкти. До листопада нинішнього року вдалося завершити зведення всіх 4 стадіонів у містах-учасниках. До березня 2012-го планується закінчити роботи у донецькому аеропорту та терміналі D «Борисполя», а з травня між приймаючими містами почнуть курсувати швидкісні потяги Hyundai. Зараз йде будівництво 34 готелів і реконструюється ще 271.

Проведення чемпіонату стало справжнім трампліном для ринку готельної нерухомості. За правилами UEFA Україна повинна забезпечити більше 18 тисяч номерів тільки для розміщення офіційних груп чемпіонату. Щоб виконати вимогу і стимулювати інвесторів, Кабінет міністрів цього року ввів часткову компенсацію за кредитами, залученими для будівництва готелів.

За словами першого заступника голови правління Промінвестбанку В'ячеслава Юткіна (керував готелями НРК), на час чемпіонату готелі піднімуть ціни приблизно у 1,5 рази, тоді як в інших країнах, які проводили Євро, вартість розміщення підвищувалася на 20-30%. Однак з огляду на розмір інвестицій, їхній прибуток виявиться невеликим. «Високий заробіток принесе хіба що фінальний матч, коли всі готелі будуть забиті на 100%. Набагато важливіша розкрутка готелю і статус об'єкта, де поселяться вболівальники і делегація», — зазначає він.

На зростання впізнаваності розраховують і спонсори чемпіонату. За прогнозами McDonalds, офіційного спонсора Євро-2012, продажі їхньої мережі влітку 2012 року зростуть лише на 10% у порівнянні з попередніми роками. Про плани виходу на український ринок заявили Subway, KFC і Burger King.

Збільшення виручки очікують власники ресторанів і барів. Вони у липні зможуть зібрати втричі більше прибутку, ніж за аналогічний період минулих років, вважає власник закладів Ciro's Pomodoro Ярослав Гордієнко.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути