chrome firefox opera safari iexplorer

Україна заробила на Євро-2012 втричі менше, ніж витратила

11 вересня 2012 о 13:42

Економіка чотирьох українських міст, що приймали Євро-2012, отримала за час футбольного турніру близько 1 мільярда євро. Про це повідомив заступник голови Нацагентства з питань підготовки до чемпіонату Європи з футболу Валерій Жалдак. Він пояснив, що такі висновки можна зробити  за результатами соціологічного дослідження «Євро-2012 очима фанатів», яке провело в Україні Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

«Під час турніру  до України в’їхали 1,8 мільйона іноземців. Середньостатистичний відвідувач турніру, за результатами опитуванні, витратив у приймаючому місті від 200 до 400 євро, тобто загалом українська економіка отримала близько мільярда євро», – зазначив Жалдак.

Водночас, за його словами, на підготовку турніру Україна витратила з бюджету 36 мільярдів гривень (тобто більше ніж 3 мільярди євро). Представник Нацагентства зауважив, що частина коштів витрачена на інфраструктурні проекти¸ які приносять користь економіці і після завершення турніру. Валерій Жалдак додав, що значну частину коштів у чемпіонат вклали приватні інвестори – зокрема, готельний та ресторанний бізнес.

За словами Жалдака, реальний економічний ефект можна буде оцінити за результатами комплексного дослідження впливу Євро-2012 на українську економіку, і відповідне дослідження вже розпочато.

Товариство GIZ опитало в Україні 2300 іноземних туристів, які перебували у приймаючих містах у дні проведення матчів. Близько 80% оцінили рівень підготовки до чемпіонату за різними напрямками «добре» або  «дуже добре», третина опитаних планують ще раз відвідати Україну.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути