chrome firefox opera safari iexplorer

Після Євро-2012 Україна опиниться у борговій ямі?

17 серпня 2011 о 09:51

Незалежні експерти вказують на численні хиби підготовки України до Євро-2012 і прогнозують, що після чемпіонату Україна опиниться в борговій ямі.

Так, зокрема, економіст Андрій Новак в інтерв’ю Радіо Свободазаявив, що підготовка до Євро-2012 в Україні йде неналежним чином, і це заганяє державу в ще більші борги.

«З самого початку, коли ми лише отримали право проводити чемпіонат, наводили розрахунки, що 82% коштів на його проведення надійдуть від приватного інвестора. Сьогодні співвідношення прямо протилежне», – зазначив він.

«Для всіх країн такі чемпіонати – це інвестиційний бум, для нас – інвестиційний провал. Необхідні об’єкти фінансують з єдиного джерела – це борги. Тобто, Україна готує Євро-2012 за рахунок пенсіонерів, студентів, бюджетників», — додав Новак.

Така ситуація, за словами економіста, склалася через дуже поганий інвестиційний клімат, корупцію та відсутність законодавчих гарантій для бізнесу в Україні.

Інші, досі не враховані, проблеми в підготовці Євро-2012 бачить віце-президент Асоціації лідерів туристичного бізнесу Олександр Новіковський.

«В Україні старанно готують основні об’єкти інфраструктури чемпіонату: стадіони, аеропорти, дороги… Однак забувають при цьому, що там туристи проводитимуть 5 відсотків свого часу. Решту часу вони мають користуватися туристичною інфраструктурою і сервісом», — сказав він.

«Не вистачає нормативних документів, діючі об’єкти часто не відповідають міжнародним стандартам. У нас багато цікавих історичних місць. Але недостатньо просто запропонувати вболівальникам туди поїхати!» – зазначив Новіковський.

Він також наголошує, що за той час, який залишився, Україна має вивчити запити європейських туристів і запровадити відповідні стандарти їхнього обслуговування. А також наповнити туристичні центри, які створюються, всією інформацією, котрої можуть потребувати гості Євро-2012.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути