chrome firefox opera safari iexplorer

Україна посіла 24-те місце на юнацькій Олімпіаді

23 січня 2012 о 08:37

У неділю, 22 січня, у австрійському Інсбруці завершилися І Юнацькі зимові Олімпійські ігри.

Українські спортсмени за 9 днів змагань вибороли три срібних нагороди.

Наша збірна, яка була представлена 23-ма олімпійцями у восьми видах спорту, ділить з Бельгією, Білоруссю та Великобританією 24-е загальнокомандне місце (у медальному заліку не враховуються нагороди у змішаних командних турнірах) серед 70-ти країн-учасниць Ігор.

В олімпійський літопис вписали свої імена танцювальний дует Олександра Назарова та Максим Нікітін, фігурист Ярослав Паніот та Марія Долгополова з шорт-треку.

Цікаво, що Паніот та Долгополова стали медалістами у абсолютно новому форматі змагань. У командах об'єднувалися спортсмени з різних дисциплін та країн.

Всі спортсмени, які брали участь у такому різновиді змагань з фігурного катання і шорт-треку, були поділені на рівні групи, в яких кожен атлет мав різний рівень підготовки.

А найуспішнішою командою Ігор-2012 стала Німеччина. Німці завоювали 8 золотих, 7 срібних і 2 бронзових медалі.

А наші східні сусіди росіяни вибороли 5 золотих, 4 срібних і 7 бронзових медалей.

Джерело: ТСН
Розділи: Здорова Спорт в Україні

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути