chrome firefox opera safari iexplorer

Хліб восени може подорожчати на 30%

01 лютого 2012 о 15:01

За сприятливих для сільського господарства природних умов хліб восени подорожчає на 6—10 відсотків, за несприятливих — аж на 30!

Про це на брифінгу повідомив президент «Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів» Іван Томич, повідомляє агентство НБН.

Пов’язано це з тим, що третину площ озимини доведеться пересіювати. Такого висновку дійшли у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Найбільш несприятливою для ярої пшениці (а також ріпаку) виявилася осіння посуха, в результаті якої посіви просто не зійшли — пересівати доведеться 2,5 млн. гектарів зернових. Тепер аграрії турбуються, щоб сильні морози не проникли під сніговий покрив та не пошкодили посіви озимини.

На сьогодні у відділі агрометеорології Укргідрометцентру 30—35% площ з озимими культурами оцінюють як недостатньо вкриті снігом. Ризик також становлять різкі перепади температури, в результаті яких сніг може підтанути, а потім iз новими морозами утворити крижану кірку, під якою рослини можуть просто задихнутися.

Збитки аграріїв від цьогорічних морозів можуть скласти більше 800 млн. гривень.

Лише навесні можна буде оцінити збитки, завдані на Півдні України винограду та персиковим деревам.

Прогнозовано подорожчає і так званий «борщевий набір», проте несуттєво — запасів картоплі, капусти, буряку та цибулі в Україні достатньо, суттєво подорожчати може лише морква.

Водночас ціни на гречку, якої засіяли на 210 відсотків більше, ніж у 2010 році, мають залишитися сталими.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути