chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін перевірить виплату стипендій у вишах України?

29 лютого 2012 о 13:27

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко звернувся з офіційним листом до Прем‘єр-міністра України Миколи Азарова з проханням роз’яснити ситуацію, що склалася навколо виплати зменшених стипендій студентам Черкаського державного технологічного університету.

У своєму листі Микола Томенко нагадав, що за повідомленнями засобів масової інформації, в лютому місяці в ряді вищих навчальних закладів України, зокрема, у Черкаському державному технологічному університеті, студентам, які успішно здали сесію, адміністрація відмовилась виплачувати стипендію у повному розмірі. Замість належних 730 гривень студенти змогли отримати тільки 530 гривень.

Віце-спікер зауважив, що аргументи представників Черкаського вишу зводяться до існування відповідного розпорядження Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. В університеті запевняють, що затримка грошей пов'язана з бажанням уряду стримати інфляцію, але гроші студентам обов‘язково будуть виплачені в червні-липні.

Також у своєму листі політик вимагає звернути увагу на те, що на сьогоднішній день у Черкаському державному технологічному університеті навчаються 2434 студенти-бюджетники. 70% з них отримують стипендію, яка є для більшості з них єдиним джерелом проживання.

Враховуючи наведене, М. Томенко вимагає дати відповідні доручення щодо перевірки ситуації з виплатою стипендії у вищих навчальних закладах в різних регіонах України та поінформувати, чи погоджується і підтримується Кабінетом Міністрів України рішення про виплату стипендій у заниженому розмірі.

14 червня

Інші дати
 Вікентій Беретті 
1781 – російський та український архітектор італійського походження. Співавтор генерального плану Києва. Спланував Володимирську вулицю, в т. ч. «червоний корпус» Київського університету, і Бібіковський (нині – Тараса Шевченка) бульвар.
 
 
Розгорнути
Народився Євген Коновалець
(1891, с.Зашків, Львівська область – 1938) - полковника Армії УНР, голови Проводу Українських Націоналістів.
 
«Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як жеж будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба.» (Євген Коновалець)
Розгорнути
Народився Софрон Витвицький
(1819 –1879) – священик, письменник, етнограф на Гуцульщині. Писав українською і польською мовами про Гуцульщину, її населення й звичаї, а також драматичні твори.
 
Розгорнути