chrome firefox opera safari iexplorer

Московський патріархат впевнений, що отримає Києво-Печерську лавру

15 лютого 2012 о 11:13

Українська православна церква Московського патріархату сподівається на передачу в її власність Києво-Печерської лаври та Свято-Успенської Почаївської лаври (Тернопільська область).

Про це в інтерв'ю газеті «День» сказав архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський, секретар предстоятеля УПЦ (МП) Олександр.

«Вірю, що цей законопроект (№9690) буде схвалено», — повідомив він.

Разом з цим він зазначив, що у разі передачі цих святинь у власність УПЦ (МП) будуть укладені угоди з відповідними державними установами про зобов'язання церкви перед самими лаврами, а також щодо вірян інших релігійних конфесій у зв'язку з такою передачею.

Зі слів архієпископа, толерантне ставлення до інших конфесій є дуже важливим.

Як повідомляло агентство, на початку лютого предстоятель УПЦ Київського патріархату патріарх Філарет звернувся із проханням до Президента Віктора Януковича, Кабінету Міністрів і Верховної Ради не допустити передачу Києво-Печерської та Свято-Успенської Почаївської лавр у власність УПЦ (МП).

12 січня в парламенті було зареєстровано законопроект №9690, у якому 6 депутатів запропонували Раді вповноважити уряд передавати об'єкти культурної спадщини національного значення в безкоштовне користування або у власність релігійним організаціям.

В 2001 році постановою Кабміну пам'ятники Кременця і Почаєва (у тому числі й лавра) були оголошені Кременецько-Почаївським державним історико-архітектурним заповідником, а в 2003 році Почаївська лавра була виключена зі складу заповідника і передана у власність чоловічому монастирю УПЦ (МП).

Києво-Печерська лавра входить до переліку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Її територія розділена на дві частини — Верхню і Нижню.

Верхня лавра — заповідник, у Нижній лаврі перебуває чоловічий монастир УПЦ (МП).

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути