chrome firefox opera safari iexplorer

Популярний тернопільський храм запроваджує служби для іноземців

29 лютого 2012 о 14:01

Один iз найпопулярніших храмів Тернополя — греко-католицький митрополичий собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці — запровадив цікаву практику: запрошувати на окремі недільні служби іноземців (у місті наразі перебуває кілька тисяч одних лише студентів iз більш нiж півсотні країн світу), щоб вони також мали можливість не тільки прилучитися до духовного дійства і розділити його таїнство з тернополянами, а й внести, так би мовити, свою лепту.

Відтак, під час недавнього недільного Богослужіння у храмі лунали... африканські ритми. У їх супроводі група студентів медуніверситету, які приїхали до Тернополя навчатися з різних країн африканського континенту, виконували традиційні релігійні пісні своїх народів, співаючи їх англійською, французькою мовами і навіть на рідних діалектах.

Як повідомили «Україні молодій» у прес-службі єпархії, таке незвичайне богослужіння було «пробним» і готувалися до нього тривалий час. Однак прихожани, особливо молодь, сприйняли новацію позитивно, тож є підстави стверджувати, що вона приживеться і слугуватиме кращому порозумінню між людьми різних націй і народностей.

До речі, дещо раніше тернопільський Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці став і найпершим у регіоні храмом, де почали відправляти служби англійською мовою.

Там же уже не раз вінчали тернополян та тернополянок iз їхніми обранцями з інших країн, приймаючи в останніх сповідь та проводячи шлюбний ритуал їхньою рідною мовою.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути