chrome firefox opera safari iexplorer

На вихідних Тернопіль святкує свою 471 річницю

26 серпня 2011 о 11:33

27-28 серпня у Тернополі – День міста. З нагоди 471-ї річниці Тернополя різні дійства відбуватимуться у парках Національного відродження, «Топільче», ім. Т.Шевченка, а також на набережній Тернопільського ставу та Театральному майдані, повідомляє ZIK.

У рамках відзначення Дня міста відбудеться низка традиційних уже святкувань, приміром, урочисті засідання, спортивні змагання, різноманітні концерти, фестиваль «Цвіт вишиванки», свято Тернопільського замку та феєрверк.

Утім, цьогоріч міськрада запровадила і дещо нове: змагання з повітроплавання, водно-моторного спорту, свято господинь.

На святкування Дня міста до Тернополя з’їдеться низка делегацій із міст-партнерів – із Тирасполя, Тарнова, Хожува та Батумі. До речі, 28 серпня міський голова Тернополя Сергій Надал і представники грузинського міста урочисто підпишуть Угоду про співпрацю.

28 серпня – престольне свято храму Успіння Пресвятої Богородиці. З цієї нагоди відбудеться урочиста літургія у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Кн. Острозького).

З детальною програмою святкувань можна ознайомитися тут.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути