Співробітники СБУ провели роз'яснювальні бесіди з Інтернет-користувачами, які атакували державні сайти в період з 31 січня по 2 лютого.
Про це повідомив керівник підрозділу СБУ Валентин Петров.
В період атак було встановлено близько 5 тисяч активних користувачів, заявив Петров. Він зазначив, що за дії користувачів, які порушують роботу держорганів, передбачається кримінальна відповідальність, як і за будь-який інший злочин в реальному світі.
У той же час, Петров вирішив не коментувати питання про те, чи були заведені проти когось з користувачів кримінальні справи.
Найчастіше сайти атакували неповнолітні з домашніх комп'ютерів, коли дізналися, "що закрився їх улюблений EX.ua.
«І батьки були вкрай здивовані, почувши про те, чим займаються їхні діти», — зазначив співробітник СБУ.
Петров також повідомив, що за 2011-початок 2012 року на сайти держорганів було скоєно 105 спланованих атак угрупованнями з Ірану, Алжиру та Туреччини. Він підкреслив, що сайти не захищені в достатній мірі.
Нагадаємо, що після закриття популярного файлообмінника EX.ua МВС в кінці січня, низка державних сайтів працювали з перебоями через масовані DDOS-атак. Раніше повідомлялося, що МВС не вважає за необхідне порушувати кримінальну справу за фактом хакерських атак на свій офіційний сайт після зупинки міліцією роботи файлообмінника EX.UA.