chrome firefox opera safari iexplorer

Софії Київській пропонують відмовитися від богослужінь

16 лютого 2012 о 09:19

Проведення богослужінь всередині собору Святої Софії шкодить старовинним фрескам та мозаїці.

Про це наголосив під час прес-конференції у медіа-холі УНН депутат Київради, голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, повідомляє його прес-служба.

«Тисячолітня Софія Київська – унікальний храм. В нашому кліматі таких фресок і мозаїк (XI ст.) немає більше ніде у світі. Зараз ми всі разом несемо відповідальність, щоб всі ті надбання, які передали нам сотні поколінь ми зберегли для наших нащадків. Час, клімат та техногенні виклики, що помножуються на халатність влади – головна проблема унікальної святині. Дуже хотів би бувати на богослужіннях в цьому храмі, але усвідомлюю, що це сьогодні недопустимо», — переконаний Бригинець.

На думку депутата, для збереження історичної пам’ятки слід заборонити проведення релігійних відправ усередині храму. Альтернативою могло б стати проведення богослужіння у дворі Собору.

Нагадаємо, національний заповідник «Софія Київська» розпорядженням Кабміну від 9 червня 2011 № 552-р передано у сферу управління Міністерства культури. Про своє бажання проводити служби в Софії Київській заявляли всі православні конфесії України.

9 листопада

Інші дати
День української писемності та мови
Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Розгорнути
День вшанування преподобного Нестора Літописця
(бл. 1056 – 1113) – київський літописець та письменник-агіограф, чернець Києво-Печерського монастиря. Автор житій святих князів Бориса і Гліба та Феордосія Печерського. Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті времінних літ».
Розгорнути
Народився Богдан Лепкий
(1872, с.Крегулець, Тернопільська область – 1941) – український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури. Творча спадщина Б.Лепкого складає понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями.
«Колисав мою колиску Вітер рідного Поділля І зливав на сонні вії Степового запах зілля. Колисав мою колиску Звук підгірської трембіти, Що від неї зорі меркнуть І росою плачуть квіти» (Богдан Лепкий)
Розгорнути