chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні День спонтанного прояву доброти

17 лютого 2012 о 00:14

17 лютого відзначають День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day).

Це одна із недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Це свято має загальносвітове значення і святкується незалежно від громадянства, національності і релігійних переконань.

В Україні це свято поки що практично не відоме. Вважається, що в цей день потрібно намагатися бути добрим до всіх, і не просто добрим, а добрим безмежно і безкорисливо.

У народі побутує такий вислів, що «єдина правота — це доброта». І хоча багатьом День спонтанного прояву доброти здається святом дивним і незрозумілим, але це — можливість озирнутися навколо, побачити людей, яким потрібна ваша доброта чи допомога, і зробити крок їм назустріч.

Пам'ятайте, якщо людина очікує вдячності за свою доброту, це не може вважатися істинною добротою. Ви не повинні розраховувати на те, що станете свідком радості інших і почуєте їхню похвалу. Добрі справи самі по собі повинні приносити вам задоволення, і при цьому, даючи щось іншим або допомагаючи їм, ви не повинні чекати нагороди. Це і є справжня, спонтанна доброта.

Мало хто в наш неспокійний час здатний на такий «подвиг» — у стані втоми і роздратування від насущних турбот ми все частіше байдуже проходимо повз чужі проблеми, поки вони не торкнулися нас самих…

Тож цей день – це можливість не дати доброті стати рідкісною якістю. Не дарма Конфуцій говорив: «Спробуйте бути хоча б трохи добрішими — і ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок». Бути добрим це позитивно і корисно.

Можливо, для вас сьогодні це буде просто добрий вчинок чи добре слово. Посміхайтеся, будьте привітними, даруйте подарунки!.. Це і буде доброта, а її надлишок поки що нікому не зашкодив!

«Рідна країна»
За матеріалами rada-vlasovka.at.ua

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути