Громадяни України наступного року не поїдуть до країн Євросоюзу без віз, реалізація підписаного Україною та ЄС Плану дій з візової лібералізації затримується.
Про це йшлося на круглому столі в Києві за участі українських урядовців і незалежних експертів. Прогрес України на шляху до безвізового режиму з ЄС є нерівномірним і диспропорційним; відзначають фахівці.
Найбільше проблем – у сферах боротьби з корупцією, запровадженням біометричних документів та захистом прав і свобод громадян. Про це повідомила координатор моніторингу – голова громадського консорціуму «Європа без віз» Ірина Сушко.
«По суті, на сьогодні перед нами стоять три ключові завдання, які треба вирішити (і громадськість чітко їх окреслила): біометричні документи, боротьба з корупцією, боротьба з дискримінацією. Питання не стільки у тому, щоб ухвалити відповідні документи, питання у тому, щоб ці документи були якісними, у відповідності із стандартами та критеріями, які висуває ЄС до цих документів», – наголосив провідний експерт департаменту співпраці з ЄС Міністерства закордонних справ України Єгор Божок.
Підписаний 2010 року Україною та ЄС План дій з лібералізації візового режиму передбачає розробку та впровадження українською стороною законів з безпеки та захисту персональних даних, управління міграційними потоками, боротьбою з корупцією та дискримінацією. За даними європейських та українських експертів, найбільше Київ просунувся у міграційній сфері.