chrome firefox opera safari iexplorer

Донецькі альпіністи підняли вугілля на найвищу точку Південної Америки

11 березня 2012 о 10:30

Донецькі альпіністи підкорили найвищу точку Південної Америки – гору Аконкагуа (6962 м) і підняли на цю вершину вугілля, видобуте в шахті Донбасу.

Про це повідомили в прес-службі Профспілки працівників вугільної промисловості України.

Згідно з повідомленням, експедиція стартувала 23 лютого, а напередодні жіночого свята (7 березня) вже прибула до Донецька. До групи входили 7 скелелазів, керував експедицією президент Донецької обласної федерації альпінізму, майстер спорту міжнародного класу Сергій КОВАЛЬОВ, команда піднімалася на вершину за класичним маршрутом (північний схил).

За словами керівника прес-служби екіпірувального центру «Вертикаль» Олени ЕСАУЛОВОЇ, Аконкагуа — це єдиний з високих піків континенту, на який до останнього часу ще не було піднято вугілля Донбасу. Вона пояснила, що альпіністи брали з собою капсулу із видобутим на шахтах Донецького регіону вугіллям, яку і залишили на вершині, а також прапори України і області.

О.ЕСАУЛОВА зазначила, що всі учасники сходження «цілі, здорові, а сходження на Аконкагуа є підготовчим етапом» в підкоренні найвищої точки планети – спис Еверест, яке відбудеться в квітні-травні поточного року.

У прес-службі нагадали, що раніше С.КОВАЛЬОВ заявляв, що підкорення Евересту буде присвячено чемпіонату Європи з футболу, який в 2012 році прийматимуть Україна і Польща, а також 80-річчю Донецької області.

На найвищкій точці світу альпіністи мають намір зробити символічний удар по футбольному м`ячу на підтримку української збірної на Євро-2012.

Довідка 

Донецькі альпіністи підкорили не одну вершину як в Україні, так і в світі. В рамках проекту «Вугілля Донбасу на вершинах світу», який веде свою історію з 2007 року, під керівництвом С.КОВАЛЬОВА альпіністи вже встигли підкорити Говерлу (найвищу вершину України), Монблан (найвищу точку Західної Європи), Шиша-Пангму (восьмитисячник в Гімалаях), Ельбрус (найвищу вершину Європи), Еверест (найвишу вершину світу).

На рахунку альпіністів проекту також низка відкриттів. У 2009 році команда зробила сходження на безіменну вершину Тянь-Шаня заввишки 5132 метрів в масиві льодовика Південний Інильчек (територія Киргизстану) і на правах першопроходців привласнила їй ім`я «Пік шахтарів України». На початку 2011 року в ході першої Донецької Антарктичної експедиції альпіністи зробили першосходження на безіменну вершину південного полюсу заввишки 3126 метрів, яку запропонували назвати «Піком Донбасу».

Останнім досягненням альпіністів стала перша Українсько-російська Гімалайська експедиція, що проходила з вересня по листопад 2011 року, в рамках якої донбаські шахтарі Ігор СТОРОЖЕНКО (Макіївка) і Віталій КУТНІЙ (Білозерське), донецькі альпіністи, а також двоє москвичів-скелелазів і двоє кузбаських гірників здійснили сходження на гімалайські вершини Ама-Даблам і Пуморі.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

24 червня

Інші дати
За церковним календарем 24 червня християни, які живуть за західною традицією святкують Різдво Іоанна Хрестителя, або Івана Предтечі. 
Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан.
Розгорнути
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути