chrome firefox opera safari iexplorer

Прибавку до пенсії отримають тільки багаті пенсіонери?

23 березня 2012 о 08:43

З першого травня близько 9 мільйонам українців обіцяють платити на сто гривень більшу пенсію. В уряді нібито і гроші знайшли. А от фахівці говорять, що додаткові кошти побачать, на жаль, не всі – багатьом дістанеться всього по 55 гривень.

Всього на соціальні ініціативи Президента, порахували в уряді, потрібно направити близько 25 мільярдів гривень. 14 мільярдів планують отримати завдяки перевиконанню планових показників держбюджету. Крім того, більше грошей з’явиться завдяки детінізації економіки, плюс те, що залишиться невикористаним від Євро.

Близько семи мільярдів гривень з отриманих коштів планують дати пенсіонерам. Зокрема тим, які вийшли на заслужений відпочинок до 2008 року. У ПФУ підрахували – людина похилого віку буде одержувати на 103 гривні 60 копійок більше.

Економісти ж стверджують – насправді перші місяці року для економіки завжди провальні. Тож, влада свідомо сформувала бюджет із заниженими показниками, щоб зараз заявити: гроші на соціальні ініціативи знайшли.

Між тим, зараз пенсія в країні нараховується за показниками 2006 року. Переіндексація виплат, прогнозують фахівці, буде відбуватися шляхом зміни формули нарахування. А точніше одного показника – рівень зарплати візьмуть за 2007 р. Тому додаткові гроші побачать тільки багаті пенсіонери.

“Ті пенсіонери, які мають стаж необхідний, навіть понад норму, але коефіцієнт заробітку у них низький, наприклад працівники с/г, колгоспники. Вони можуть залишитися на мінімальній пенсії, або отримати дуже несуттєве підвищення”, – пояснює Лідія Ткаченко, співробітник інституту демографії і соцдосліджень НАНУ.

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути