chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві влаштують всеукраїнський Фестиваль писанки

05 березня 2012 о 21:38

До Параду вишиванок-2012 у Києві проведуть також Фестиваль писанки. Організатори вже співпрацюють із органами влади регіонів України. Обіцяють масовість та святкову феєрію, що базуватиметься на народних традиціях.

Про це на прес-конференції у Львові розповів голова оргкомітету Параду вишиванок Ігор Добруцький.

Символом цьогорічного Параду вишиванок обрали писанку і цьому традиційному атрибуту української культури вирішили присвятити цілий фестиваль.

Добруцький пояснив, що писанкарство є дуже популярною народною забавою, своєрідною ініціативою знизу, яку оргкомітет Параду вирішив піднести до всеукраїнського масштабу. Для цього сконтактувалися із муніципалітетами всіх обласних центрів і ті зобов’язалися провести по школах конкурси, відібрати найкращі писанки.

З кожного обласного центру по 30 писанок (традиційних і сучасних) буде відібрано для постійної експозиції у музеї Івана Гончара, де для цього виділили окрему кімнату. Кожна область матиме свій стенд, що раз на рік оновлюватиметься.

Також писанки (у цьому випадку – велетенські, а не звичайні) будуть красуватися у музеї під відкритим небом у Пирогово.

Оргкомітет розсилає по обласних центрах макети яйця розміром 3×4 м, які мають розмалювати до фестивалю. Величезні писанки будуть представлені на Параді вишиванок, а потім їх на 14 днів встановлять у Пирогово. Добруцький каже, що там їх оглянуть не менше 500 тис. відвідувачів.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути