chrome firefox opera safari iexplorer

На Великдень у Києві представлять величезну диво-писанку

28 березня 2012 о 15:53

У Києві на Хрещатику 15 квітня буде представлено диво-писанку, яка з 15 березня подорожує регіонами України та розписується місцевими художниками.

Про це повідомив один з організаторів Всеукраїнського фестивалю писанок, музикант Олег Скрипка сьогодні під час установчих зборів Громадянського форуму Києва.

«В цьому році ми здійснюємо таку ініціативу — на Великдень відбудеться Фестиваль писанок. Вдалося об'єднати зусилля громад і місцевих влад, і ми зробимо величезні писанки розміром 2 на 3 м, розпишемо громадою Києва це яйце і представимо його 15 квітня у Києві. Я сподіваюся, що писанку буде представлено десь в центрі міста», — сказав О.Скрипка.

Крім того, за його словами, до Дня незалежності у Києві також за підтримки громади і міської влади планується провести парад вишиванок. «Я сподіваюся, що ми подаруємо свято і започаткуємо таку київську традицію, як поєднає і старовину і сучасність, і Київ заживе таким мистецьким життям», — додав музикант.

На офіційному сайті «Параду вишиванок» повідомляється, що столичний візерунок на диво-писанці виконають відомі писанкарки та художниці Людмила та Наталія Дворяківські, а проект малюнку готуватиме писанкарка Оксана Білоус.

Розпис заготовки буде відбуватись на території ТОВ «ІКОМ». У роботі майстрині використовуватимуть машинні фарби.

За словами О.Білоус, на писанці планується намалювати київській візерунок, що був притаманний району Шулявка.

Всеукраїнський фестиваль писанок розпочався 15 березня і триватиме до Воскресіння Хрестового. За цей період планується розмалювати місцевими майстрами диво-яйця у регіонах, а також маленькі пасхальні символи місцевими жителями в обласних центрах.

Джерело: УНІАН
Розділи: Культурні акції

21 березня

Інші дати
Яків Гандзюк
1873 – видатний український військовий діяч, генерал-майор. Одним із перших на Південно-Західному фронті українізував російську дивізію, яка ввійшла до складу Першого українського корпусу генерал-лейтенанта П.Скоропадського.
Розгорнути
Народився Олександр Лотоцький (Білоусенко)
1870 – український письменник, науковець, державний діяч, активний захисник української мови й письменства. Укладач читанок-хрестоматій; автор казок, оповідань за фольклорними мотивами.
Розгорнути
Народився Модест Мусоргський
1839 – російський композитор. На українську тему написав оперу «Сорочинський ярмарок»; першим із російських композиторів звернувся до творчості Т. Шевченка – на тексти фрагментів із поеми «Гайдамаки» написав пісні «Гопак» та «На Дніпрі».
Розгорнути
Народився Олексій Шовкуненко
(1884, м. Херсон – 1974) - український живописець майстер пейзажу і портрета, педагог. Автор картин «Дніпробуд», «Одеський суднобудівний завод», «Осінні квіти», «Конча-Заспа», портрети В.Заболотного, М.Рильського, С.Ковпака, М.Лисенка.
Розгорнути