chrome firefox opera safari iexplorer

На Великдень у Києві представлять величезну диво-писанку

28 березня 2012 о 15:53

У Києві на Хрещатику 15 квітня буде представлено диво-писанку, яка з 15 березня подорожує регіонами України та розписується місцевими художниками.

Про це повідомив один з організаторів Всеукраїнського фестивалю писанок, музикант Олег Скрипка сьогодні під час установчих зборів Громадянського форуму Києва.

«В цьому році ми здійснюємо таку ініціативу — на Великдень відбудеться Фестиваль писанок. Вдалося об'єднати зусилля громад і місцевих влад, і ми зробимо величезні писанки розміром 2 на 3 м, розпишемо громадою Києва це яйце і представимо його 15 квітня у Києві. Я сподіваюся, що писанку буде представлено десь в центрі міста», — сказав О.Скрипка.

Крім того, за його словами, до Дня незалежності у Києві також за підтримки громади і міської влади планується провести парад вишиванок. «Я сподіваюся, що ми подаруємо свято і започаткуємо таку київську традицію, як поєднає і старовину і сучасність, і Київ заживе таким мистецьким життям», — додав музикант.

На офіційному сайті «Параду вишиванок» повідомляється, що столичний візерунок на диво-писанці виконають відомі писанкарки та художниці Людмила та Наталія Дворяківські, а проект малюнку готуватиме писанкарка Оксана Білоус.

Розпис заготовки буде відбуватись на території ТОВ «ІКОМ». У роботі майстрині використовуватимуть машинні фарби.

За словами О.Білоус, на писанці планується намалювати київській візерунок, що був притаманний району Шулявка.

Всеукраїнський фестиваль писанок розпочався 15 березня і триватиме до Воскресіння Хрестового. За цей період планується розмалювати місцевими майстрами диво-яйця у регіонах, а також маленькі пасхальні символи місцевими жителями в обласних центрах.

Джерело: УНІАН
Розділи: Культурні акції

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути