chrome firefox opera safari iexplorer

Все більше українців вирішують офіційно змінити своє ім'я

10 березня 2012 о 18:00

Все більше українців вирішують офіційно змінити своє ім'я.

За статистикою Державної реєстраційної служби, в 2011 році майже 20 тисяч українців змінили імена — це на 12% більше, ніж у 2010-му. Ще 10 років тому охочих перейменуватися було набагато менше — всього кілька тисяч.

В основному, за такою послугою в паспортні столи зверталися люди, яким спочатку дісталося екзотичне ім'я. Сьогодні ж людей вабить нова екзотика: Ані і Маші стають Океанами і Луноліками, а Саші і Сергії — Сомерсетами і Касперами, пише журнал «Фокус».

Психолог Тетяна Алексійчук вважає зміну імені своєрідним обрядом ініціації — символом входження в новий життєвий статус.

«Коли людину не влаштовує її доля і вона хоче кардинально її змінити, то потребує якогось ритуалу, щоб відчути перетворення», — пояснила експерт. З її точки зору, коли людина змінює ім'я, то їй здається, що всі проблеми залишаються позаду.

«Це одночасно і зміна іміджу, і спроба втечі, причиною якої можуть бути будь-які глибинні травми. Грубо кажучи, зміна імені найчастіше — бажання отримати від життя все і негайно», — зауважила Алексійчук.

Щоб змінити ім'я, потрібно прийти до районного відділу РАГСу і написати заяву. До заяви додаються свідоцтво про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про народження дітей. Потім заяву вирушає на перевірку до органів внутрішніх справ.

Коли ім'я офіційно змінено, потрібно оновити і документи — ідентифікаційний номер, закордонний паспорт, водійські права.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути