chrome firefox opera safari iexplorer

Районну бібліотеку Деснянського району назвуть ім'ям Павла Загребельного

02 квітня 2012 о 11:03

Комісія Київради з питань культури та туризму підтримала звернення Централізованої бібліотечної системи Деснянського району щодо присвоєння Центральній районній бібліотеці № 141 імені видатного українського письменника Павла Загребельного.

Про це повідомила «Рідній країні» прес-служба голови комісії Олександра Бригинця.

«Книжка не буває без імені, просто книжка не існує в природі. Тому й бібліотеки в назві мають асоціюватися з іменами відомих письменників. Згадайте хоча б бібліотеку Ярослава Мудрого, яку всі шукають. Як на мене було б дуже добре, щоб бібліотеки носили імена відомих письменників. Це б не лише давало їм обличчя, а й увічнювало пам’ять відомих українських письменників», — переконаний О. Бригинець.

Депутат розповів, що Централізована бібліотечна система працює над проектом «Відкриваємо Україну», на меті якого популяризація української літератури. Зокрема, особлива увага приділяється популяризації прози П. Загребельного, яка висвітлює героїчне минуле України.

Павло Загребельний — український письменник, Герой України, лауреат Державної премії СРСР, Шевченківської премії, голова Спілки письменників України. Видав збірки оповідань «Учитель», «Новели морського узбережжя», повісті «Марево», «Там, де співають жайворонки», «Долина довгих снів». Написав велику кількість романів: «День для прийдешнього», «Шепіт», «Добрий диявол», «Диво», трилогія «З погляду вічності», «Розгін», за який отримав Державну премію СРСР, 1980р. та багато інших.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути