chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні — всеукраїнський суботник

28 квітня 2012 о 09:03

Цієї суботи 100 тисяч українців у 98 населених пунктах держави прибиратимуть сміття. Організовують всеукраїнський суботник молоді хлопці й дівчата з Громадської ініціативи «Зробимо Україну чистою».

Акція підкреслено аполітична, тож, за словами організаторів, будь–яка партійна символіка під час прибирання буде сприйматися як провокація.

Ідея самим прибирати громадські парки, сквери і просто прилеглу до свого будинку територію виникла кілька років тому, коли кияни Катерина Стрибко та Юрій Пивоваренко з друзями прибрали у столичному Парку Слави.

Минулого року акція стала всеукраїнською, до неї приєдналися представники багатьох громадських організацій та благодійних фондів.

Так, цього року співорганізаторами акції є Пласт, благодійні фонди «Крона» і «Дитячий світ», Міжнародна молодіжна організація AIESEC, рух добровольців «Простір свободи», Всеукраїнська фундація регіональних ініціатив, міжнародний благодійний фонд «Мій дім — моя земля» та багато інших. Наприклад, співробітники літературного конкурсу «Коронація слова» разом iз працівниками книжкових магазинів «Читайка» та BookZone приєднаються до акції і приберуть територію парку неподалік від найбільшого столичного книжкового ринку «Петрівка».

А організатори еко–фестивалю «Чарівна родина» планують у рамках акції висадити на Володимирській гірці в Києві молоді вишні та прибрати від сміття територію парку.

Українська екологічна ініціатива цього року долучилася до «зеленого» руху Всесвітнього прибирання, в якому бере участь 85 країн. Її світовим слоганом є заклик Let’s do it («Давайте зробимо це»).

«Згадайте, що писав у «Маленькому принці» Антуан де Сент–Екзюпері: «Встав зранку, вмився, привів у порядок себе — приведи в порядок і свою планету». З роками цей вислів стає дедалі актуальнішим, — зазначила в коментарі «УМ» координатор акції Наталя Хом’як. — Люди звикли, що за них усе зроблять інші — держава, сусід чи волонтери. Ми ж хочемо, щоб люди почали із себе, щоб вони підтримали нашу мрію жити в чистому світі з чистими думками».

Організатори акції домовилися з КМДА та представниками влади на місцях про вивезення сміття, яке обіцяють посортувати (окремо пластик, папір, скло та органіку) й надати на переробку всеукраїнському фонду «Еко–місія».

Організатори просять долучитися до екологічної ініціативи всіх небайдужих. Для цього треба просто вийти — самому чи з друзями — та прибрати територію біля свого дому, роботи, найближчий парк. Дізнатися більше про акцію та побачити координати організаторів–активістів на місцях можна на офіційному сайті letsdoit.org.ua.

ДОВІДКА

Час розпаду деяких штучних продуктів:

  • металева банка з–під консерви — 10 років,
  • перепалена металева банка — 5 років,
  • запальничка — 100 років,
  • жуйка — 5 років,
  • недопалок цигарки — 15 років,
  • поліетиленовий пакет — 20—300 років,
  • алюмінієва банка з–під пива — 100—250 років.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути