chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Всеукраїнський день психолога

23 квітня 2012 о 08:49

23 квітня в нашій країні відзначається Всеукраїнський день психолога.

Фахівці стверджують, що без психології у наш непростий час не можуть бути вирішені багато життєво важливих проблем людства. Психологи кажуть, наприклад, що економіка і фінанси прямо залежать від настрою і психології людей (за це відкриття вчених було присуджено дві Нобелівські премії).

У зв'язку з великим навантаженням на людський мозок і постійно зростаючою активністю життя сучасних поколінь, багато проблем популяризації психології як науки потребують термінового рішення. В умовах невизначеності зовнішнього середовища людина повинна бути навчена ситуаційній поведінці і стратегічному мисленню, — переконані фахівці.

На їхню думку, у кожній країні має бути створена мережа з регіональних центрів соціальної логістики (для управління освітою, охороною здоров'я), в кожному навчальному закладі, незалежно від статусу і соціальної спрямованості, має працювати кваліфікована психологічна служба допомоги. І це тільки частина проблем, з рішенням яких психологія може принести реальну користь.

До речі, знаменитий психолог минулого століття Жан Піаже передбачив, що у XXI сторіччі психологія стане провідною наукою. Судячи з усього, його прогноз починає збуватися.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути