chrome firefox opera safari iexplorer

Відомі світові фаст-фуди з'являться в Україні лише за кілька років

24 квітня 2012 о 16:48

Ризики українського ринку та відсутність гарантій швидкого розвитку не дозволили жодній із відомих у всьому світі мереж фаст-фудів відкритись в Україні напередодні Євро-2012.

Проте інтерес до настільки великого ринку у компаній залишається високим, і протягом декількох років учасники ринку очікують приходу компаній в Україну, пише «Комерсант-Україна».

Про плани щодо виходу в Україну в минулому році заявило рекордна кількість міжнародних мереж фаст-фудів і кав'ярень.

На початку цього року мало відкритися перший заклад Subway — найбільшої в світі мережі за кількістю ресторанів (більше 35 тис. точок) і третій за величиною — KFC (більше 25 тис. точок).

Переговори з місцевими партнерами вели мережі Starbucks, Burger King, Dunkin Donuts і Vogue-cafe.

Проте досі більшості компаній не вдається домовитися з місцевими партнерами.

Так, KFC планувала відкрити до Євро2012 перший ресторан. Однак як стверджує джерело, близьке до переговорів, сторони не змогли прийти до згоди. Не увінчалися поки успіхом і переговори Burger King з компанією «Бургер Рус» (володіє правами на розвиток мережі в Росії), розповідають учасники ринку.

За словами одного з них, в мережі наполягають на відкритті сотні закладів за перші кілька років роботи, а місцевий партнер не може гарантувати такі темпи.

Терміни окупності ресторанного бізнесу в Україні довші, ніж у багатьох країнах світу, тому локальні партнери в більшості випадків не можуть гарантувати міжнародним компаніям високі темпи розвитку, каже Вадим Височин, керівник мережі «Шоколадниця» в Україні.

"Орендні ставки на комерційні площі в Києві — на рівні найбільших міст Європи та Росії, а прибутку — в 2-3 рази нижче. Щоб відкрити 2-3 точки, необхідно інвестувати мінімум $ 2 млн, а повернути їх можна буде тільки через 4-5 років ", — пояснює Височин.

Однак, за його словами, наші бізнесмени впевнені, що гроші необхідно повернути максимум за два роки. Тому рідко погоджуються на такі умови.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

25 червня

Інші дати
Іван Крип’якевич
1886 –  історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України.
Розгорнути
Народився Віталій Русанівський
(1931, м. Харків - 2077) - український науковець, філолог, мовознавець-україніст і славіст, викладач.  Автор близько 350 праць із проблем сучасної української мови і історії, українського, слов'янського і загального мовознавства, історичної граматики, стилістики.
Розгорнути
Народився Євген Попович
(1930, с. Межиріч Черкаської обл. - 2007) - український перекладач. Переклав твори Г. Беля, Е. М. Ремарка, Г. Е. Лессінга, Т. Манна, Е. Т. А. Гофмана, В. Гете, Г. Гейне та ін. австрійських, німецьких і швейцарських письменників; переклав  з німецької "Щоденники" О. Кобилянської.
Розгорнути
Народився Іван Крип'якевич
(1886, м.Львів – 1967), український  історик. Автор ряду наукових досліджень про українську козацьку державність та діяльність Богдана Хмельницького, підручників з історії України. Інститут українознавства НАН України носить ім'я І.П.Крип'якевича.
Розгорнути