chrome firefox opera safari iexplorer

Влада вирішила підняти українцям рівень «ай-к'ю»

12 квітня 2012 о 09:07

У парламенті готують законопроект, згідно з яким усі державні заклади харчування зобов'язані будуть куховарити винятково з йодованою сіллю.

Приватним кафе і ресторанам це буде рекомендовано, йдеться в сюжеті ТСН. Обґрунтуванням ініціативи є йододефіцит і відповідно – низький «ай-к'ю» молодого поколіня.

Брак цього хімічного елемента в організмі людини призводить до порушень функцій мозку та розумової відсталості. Крім того, страждає репродуктивна функція, імунна система та розвиток різних органів, запевняє професор Інституту ендокринології Вікор Кравченко.

Здавалося б, панацея очевидна не лише медикам і депутатам – йодована сіль. Проте в ній фахівці вгледіли також і небезпеку, що йменується «йодат калію».

«Сьогодні ще ніхто в світі не провів хронічних, токсикологічних досліджень нешкідливості йодату калію. Як і на що він діє є тільки догадки», — попередив фахівець Інституту гігієни та медичної екології Віталій Корзан. Саме цією речовиною переважно йодують сіль в Україні.

Тим часом, як більшість світу віддає перевагу йодиду калію. Різниця в одну літеру, запевняє фахівець інституту гігієни і медичної екології, загрожує додатковими токсинами в організмі. До всього, вітчизняними держстандартами дозволена пропорція 40-к міліграмів йоду на кілограм солі. А це – забагато.

Занепокоїлися також імунологи – не кожен організм сприймає йод. Тому, запевняють, формулу ідеального законопроекту про йодовану сіль виводити доведеться довго.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути