chrome firefox opera safari iexplorer

Де можна «пофестивалити» у травні

11 травня 2012 о 11:03

Фестивальний травень-2012 не може не радувати око своїм різнобарв’ям: разом із розквітом природи в Україні «пишним цвітом» розквітає і культурно-мистецьке життя. І спокус у цьому, багатому на веселощі травні більш ніж досить.

Тут і музичні фести із шаленими емоціями, й історичні реконструкції зі стародавніми лицарями, і літературні читання для спраглих до слова.

Чого лише варті славнозвісні іменини двох найпрекрасніших українських міст – Києва та Львова!

А ще цей п’янкий травень пригощатиме вас вином, дивуватиме вогнем та спокушатиме вишуканою українською стравою…

10–13 травня — Фестиваль «Fenrir's Scottish Fest» у Києві

Фестиваль «Fenrir's Scottish Fest», присвячений шотландській культурі, пройде у передмісті славного міста Києва. Фестиваль проводитиметься з метою якомога ширше представити культуру і традиції, торкнувшись багатьох сфер суспільного життя.

В України є багато зв'язків з Шотландією, безліч клубів і особистостей захоплюються культурою, звичаями, історією Шотландії. Тому було вирішено організувати закритий фестиваль для таких людей. Атмосферу тут створюють всі!

12 травня  - Фольклорний фестиваль «Жили-були» у Києві

Феєричний фольклорний фестиваль пройде на «Мамаєвій Слободі». На нього запрошені фольклорні колективи багатьох народностей — творчої еліти різних етносів, які, упродовж кількох десятиліть, а то й століть, проживали поряд із українцями на території нашої козацької землі, і зуміли зберегти давні традиції своїх предків.

Поляки, цигани, білоруси, росіяни, румуни, татари, угорці, греки, болгари, азербайджанці, ассірійці, афганці, башкири, буряти, гагаузи, грузини, дагестанці, естонці, євреї, казахи, караїми, корейці, курди, народи фіно-пермського угрупування, осетини, узбеки, чехи, німці, молдовани та литовці 12 травня 2012 року, спільно з українськими козаками презентуватимуть свої самобутні народні танці, пісні, ремесла та ігри.

12–13 травня — V Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюму «Цвіт вишиванки»

Цього року традиційний захід буде присвячений святкуванню Дня Матері. Організаторами заходу передбачено проведення конкурсу на найкращий автентичний та сучасний весільні костюми ручної роботи з елементами вишивки. Переможці отримають дипломи та грошові винагороди: за 1 місце – 5 тис. грн, за 2 місце – 3 тис. грн, за 3 місце – 1 тис. грн.

17-21 травня  - Фестиваль поезії «Київські Лаври»

Найбільший фестиваль поезії в СНД орієнтований на сучасну поезію в усіх її естетичних проявах. З Росії, Білорусії, Штатів, Польщі, Грузії та інших країн приїдуть аж 100 поетів. Серед них є дуже відомі. Приїде куртуазний маньєрист Вадим Степанцов. Прилетить живий класик російської поезії Бахит Кенжеєв.

Будуть Жадан і Забужко. Їде з Москви знаменитий поет — «сучасний Дем'ян Бідний» — Всеволод Ємєлін. Всі заходи будуть проходитись по вечорах в Будинку вчителя. Крім них будуть вечори у фестиваль-ресторації «Диван». Міжнародний Фестиваль Поезії «Київські Лаври» — найбільша літературна подія в Україніі за її межами, орієнтована на сучасну поезію в усіх її естетичних проявах.

18-20 травня — Фестиваль «Київська Русь XIII-XIV століття»

Фестиваль пройде у «Парку Київська Русь». Від війни до миру — весь уклад життя русичів XIII століття представлять у «Парку Київська Русь» на одному з кращих арен Європи на території «передграддя», а також на самому Дитинці. Цього року під час фестивалю нагадають про битву на Синіх водах, що 650 років тому змінила хід історії на території сучасної України.

500 вояків-реконструкторів з України, Білорусі, Литви,Росії, Франції, каскадери, артисти різних жанрів створять атмосферу середньовічної Русі.

18–20 травня — Історичний фестиваль «Porta Temporis» у Кам'янець-Подільському

Історичний фестиваль «Porta Temporis» відкриє туристичний сезон у Кам'янець-Подільському. В основу Фестивалю покладено події, які розвивалися на Поділлі у період Великого Литовського Князівства.

Відвідувачі «Porta Temporis» упродовж трьох днів побачать відтворення військового наметового табору, штурм фортифікаційного об’єкту «Руська брама», стародавні ремісничі цехи, змагання серед кращих лучників, виступи вуличних театрів, лазерно-світлове дійство на Середньовічну тематику, унікальні постановки фаєр-шоу, почують музичні твори XІV-XV століть, матимуть можливість взяти участь у хореографічних майстер-класах.

19 травня  - літературно-мистецький фестиваль  «Нетлінне «Слово...» у Новгород-Сіверському

Програма фестивалю цікава і надзвичайно насичена. Гості фестивалю зможуть стати учасниками виставки-ярмарку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, традиційних ремесел та народних промислів у «містечку майстрів»; оглянути в історико-культурному заповіднику «Слово о полку Ігоревім» виставку «Епоха «Слова» у пам’ятках археології», що репрезентує результати археологічних досліджень останніх років, які проводили на Новгород-Сіверщині вчені України і Російської Федерації.

Вагомою складовою частиною свята є наукова конференція, головна мета якої — спілкування, обмін думками та науковими здобутками у царині словознавства

19-20 травня — Міжнародний Open Air «РОК БУЛАВА» у Коростені

Міжнародний Open Air «РОК БУЛАВА» відбудеться у м. Коростень. Сила нестаріючого року збере всіх фанатів на березі річки Уж у Військово-історичному комплексі «Скеля». Нестримні емоції та шалений адреналін гарантований всім відвідувачам. 10 годин музики для сильних духом, для тих, хто бере від життя сповна.

Запрошуємо на фестиваль всіх, хто цінує потужну музику, драйв та цікаве спілкування. Досить зимової сплячки! Прокидайтесь та стартуйте на фест! Це одна з найяскравіших подій цього року, яку не залишить без уваги жоден справжній рокер!

19-20 травня — Міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош» у Мукачеві

Міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош» відбудеться у Чинадієвському замку біля Мукачева. На фест запрошують не лише українських реконструкторів, а й гостей з Угорщини та Словаччини. Головний задум організаторів — оживити Середньовіччя на території Закарпаття.

Люди нерідко асоціюють замки із тортурами, володарями-деспотами чи й вампірами, але це неправда.

25-26 травня — Київський Фестиваль Вогню

Київський Фестиваль Вогню пройде в цьому році на День Києва — 25 — 26 травня. На фестивалі виступлять найкращі і різножанрові колективи! Крім вогняного шоу на фестивалі будуть представлені циркове мистецтво і театралізовані вистави, альтернативна сцена, конкурс графіті, ярмарок циркового, вогняного і театрального реквізиту, школи барабанів і школи вогню!

Для фаєрщиків — це можливість навчатися у кращих майстрів вогняного жанру, провести кілька днів у лісовому пансіонаті серед сотень таких же фанатів своєї справи, показати себе в сольному виступі і на інші подивитися на інших, але найголовніше — зануритися в особливу атмосферу, яка з'являється лише раз на рік, і її ім'я — КиївФаєрФест!

25-27 травня — День Києва

День Києва 2012 традиційно пройде останніми вихідними травня. В дні святкування в Києві відбувається багато концертів, святкових заходів, виставок. Вже традиційним став благодійний захід «Пробіг під каштанами». День Києва 2012 особливий тим, що цього року будуть відзначати 1530-ліття з дня заснування міста.

Головною подією Дня Києва 2012 стане святковий концерт на Майдані. На сцені виступлять практично всі українські зірки. Будуть запрошені учасники «Х-фактора» і «Голосу країни». Планується телеміст з Варшавою — містом, який теж прийме Євро-2012. А в одному з парків столиці проведуть фестиваль шашликів, де кілька десятків кухарів будуть готувати цю страву за своїм рецептам.

«Рідна країна»

За матеріалами This is Ukraine

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути