chrome firefox opera safari iexplorer

Громада Переяслава-Хмельницького вшанувала пам’ять Михайла Сікорського

23 травня 2012 о 08:47

17 травня у Переяславі-Хмельницькому, напередодні Міжнародного дня музеїв, було відкрито меморіальну дошку на честь Героя України, почесного директора Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Михайла Івановича Сікорського.

Місцем для її встановлення було обрано будинок по вулиці Ковальський, де він прожив значну частину свого життя і де помер 27 вересня минулого року.

Важливим чинником у проведенні заходу стала меценатська участь у ньому переяславської родини Володимира та Галини Реп, на кошти яких було замовлено пам’ятний знак.

Участь у відкритті узяли представники адміністрації НІЕЗ «Переяслав», офіційні особи районної та міської адміністрацій.

На відкритті меморіальної дошки була присутня племінниця М.І. Сікорського Валентина Іванівна Сікорська, друзі, знайомі, однодумці та небайдужі мешканці міста.

Михайло Іванович Сікорський був не лише творцем переяславських музеїв. Для своїх колег та міської громади він залишився прикладом людини невтомної праці, для якої були неважливі матеріальні блага, ентузіастом своєї справи.

Його життя – це приклад відданого служіння на користь держави та людей. Пам’ять про патріарха музейної справи та його внесок в українську культуру є важливою складовою не лише для громади Переяслава-Хмельницького, а України та українців загалом.

Громадська культурно-просвітницька організація «Переяславський Скарб»

«Рідна країна»

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути