chrome firefox opera safari iexplorer

Реформи по-київськи: на Святошині закривають дитячу поліклініку

23 травня 2012 о 15:11

Батьки Святошинського району Києва обурені рішенням влади закрити дитячу поліклініку №1, що на вулиці Уборевича, 11.

За словами місцевих мешканців, у кращому випадку на місці дитячої поліклініки, що наразі обслуговує понад  37 тисяч дітей з Академмістечка, Святошина, Нивок, Біличів та Новобіличів, відкриють платний діагностичний центр.

Днями більше сотні батьків з дітьми зібралися біля поліклініки, щоб висловити свій протест та обговорити цю шокуючу новину.

За словами місцевої мешканки Павліни, для закриття поліклініку закривають завдяки «медичній реформі», що передбачає перепрофілювання дитячих поліклінік на центри сімейного типу.

«На практиці це означає, що дітей „порозкидають“ по дорослих лікарнях, де їх прийматиме „сімейний лікар“ разом з дорослими пацієнтами. Такі нововведення вже діють в кількох містах України, батьки дітей просто в розпачі: кілометрові черги, мами з новонародженими дітьми сидять поряд з хворими на грип пенсіонерами, здати аналізи просто нереально! Немає столиків для перевдягання, кімнат для годування, місць для колясок», — обурилася одна з організаторок акції – мати двох дітей Оксана.

За словами активістів, навіть самі лікарі негативно ставляться до медичної реформи. Біда в тому, що в медичних закладах сімейного типу проводитимуть лише первинну діагностику. До всіх вузьких спеціалістів – ортопеда, хірурга, окуліста тощо – потрібно отримувати направлення, і послуги ці будуть вже платними.

«Найгірше те, що в Україні наразі практично немає „сімейних“ лікарів: педіатри або терапевти проходять лише „курси“ тривалістю 6 місяців, і це в кращому випадку.  Більшість батьків просто ставлять перед фактом: тепер ваш дільничний терапевт з дорослої поліклініки лікуватиме і ваше немовля», — обурилися учасники акції.

Нині батьки Святошинського району пишуть листи до різних інстанцій, вони також телефонували до приймалень МОЗ, КМДА, райдержадміністрації, Адміністрації президента з вимогою припинити «реформування» дитячої поліклініки та проведення медичної реформи в тій формі, в якій її пропонують.

Нині вони зібрали кілька сотень підписів за збереження лікувального закладу.

У червні кияни планують провести загальну акцію протесту проти даної медичної реформи, адже поліклініка Святошинського району – лише одна з багатьох подібних, які підлягають закриттю чи реформуванню.

2 червня

Інші дати
2 червня відзначають:
  • День меліоратора.
  • День працівників водного господарства України.
  • День працівників місцевої промисловості України.
Розгорнути
Леопольд Ященко
1928 – композитор, музикознавець-фольклорист, лауреат Шевченківської премії. Засновник і багаторічний керівник (1969–1971, 1984–2016) етнографічного хору «ГОМІН» (м. Київ).
Розгорнути
Іван Сошенко
1807 –  український художник, педагог. Друг Т. Шевченка, брав активну участь у його визволенні з кріпацтва. Зі збережених творів відомі: «Портрет бабусі Чалого», «Жіночий портрет», «Хлопчики-рибалки», «Продаж сіна на Дніпрі»; пейзажі; ікони.
Розгорнути
Народився Юрій Тимошенко
(1919, м.Полтава – 1986) - сценічний псевдонім Тарапунька – український комедійний артист, майстер скетчу, гуморист, кіноартист. Псевдонім Тарапунька запропонував йому Олександр Довженко. Назва пішла від річки Тарапуньки в Полтаві, де Ю.Тимошенко провів своє дитинство.
Розгорнути
Народився Федір Андерс
(1868, м.Київ - 1926) – інженер-конструктор, конструктор першого в Україні дирижабля.  
Розгорнути

Новини Дивитися всі