chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці почали продавати дешеве житло

23 травня 2012 о 09:36

У квітні-травні столичний ринок нерухомості ожив, квартири подешевшали, а в продажі з'явились «вбиті» гостинки та «хрущовки». Ріелтори пояснюють зниження цін підвищенням пропозиції.

У свою чергу збільшення кількості бюджетного житла пов'язують із циклічністю явища, мовляв, час від часу дешеві квартири «вимиваються», потім йде період «накопичення» і насичення ринку, пише «Сегодня».

Високою якістю така житлова площа не відрізняється, але і ціна відповідна — від $ 23 тис. за «вбиту» гостинку. «Якщо на початку року ми не могли знайти нічого дешевше $ 45 тисяч, то зараз є „одинички“ нижче $ 30 тисяч. Звичайно, коли ми подивилися найдешевше житло, були в шоці. Іноді там були відсутні навіть сантехніка та розетки з вимикачами, або квартира взагалі була після пожежі», — розповідають потенційні покупці квартир.

Варто зазначити, що якщо кілька місяців тому серед найдешевших «одиничок» по $ 40-45 тис. були в основному квартири на перших або останніх поверхах, в дуже поганому стані, то зараз за цю ж ціну можна знайти житло і на середніх поверхах, причому з ремонтом. Завдяки тому, що в найдешевшому сегменті знову є з чого вибирати, продажі на «вторинці» набирають обертів.

Приміром, за даними агентства SV Realty, в квітні в Києві було продано 1450 квартир. Це на 580 більше, ніж в березні. На думку ріелторів, в кінці травня і на початку літа кількість угод може знизитися приблизно на 10-20% через початок сезонів відпусток. А якщо спаде активність покупців, продавці будуть змушені активніше знижувати ціни. З

а оцінками ріелторів, середня вартість квартир у червні може знизитися на 1-3% завдяки тим господарям, які будуть робити знижки, щоб швидше продати свої квартири.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути