chrome firefox opera safari iexplorer

Податкова перевірить за що українці купують житло

20 грудня 2011 о 09:34

Держава вирішила подбати, щоб українці продаваликвартири лише за ринковими цінами та платили відповідні податки. А податкова, у свою чергу, перевірить, звідки саме взялися гроші на дорогу покупку.

Як розповіли ТСН у Фонді держмайна, після оцінки вартості житла у БТІ, ціна відрізнялась од ринкової в десятки разів, чим нерідко користувалися під час продажу квартир.

«Не менше, ніж відсотків 80 є заниження ціни», — повідомив голова підкомітету ВР з питань податкової та митної політики Андрій Пінчук.

За законом, один 1% проданого житла людина сплачує в Пенсійний фонд, ще відсоток – держмито за нотаріальне оформлення. Їх і «платили» саме з інвентаризаційної вартості. В результаті на папері середня вартість проданої квартири в Україні навіть не дотягувала до ста тисяч гривень, і держава втрачала 2,5 мільярди гривень.

Нині кожен об'єкт за 400-800 гривень «обраховують» вже компанії-оцінювачки, які підпорядковуються Фонду держмайна. Він до Нового року має затвердити мінімальну вартість квадратного метра в різних містах та районах.

Поки що діє тимчасовий документ-рекомендація, який максимально наближений до ринкової вартості, але по спрощеній системі.

«Це обов'язок громадянинина, якщо він продає і отримує реально ту суму, 60 тисяч доларів – він має з неї сплатити цей податок», — запевняє Пінчук.

Натомість депутати запропонували іншу схему, за якою роботу оцінювачів контролюватиме ще й податкова. Відповідний законопроект незабаром розглядатимуть у першому читанні.

Походження грошей треба буде доводити документально. Порушники нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність. Або ж платитимуть 15-17% вартості покупки як податок.

Експерти заявили про можливість того, що новація на якийсь час відлякає покупців. Адже для звичайної однокімнатної квартири ціна зросте мінімум на 400-1000 доларів.

Та разом із додатковими витратами нововведення принесе і захист від шахраїв. Ті нерідко на папері продавали квартири за копійки, із покупця брали суму в десятки разів більшу. А потім просто анулювали угоду і залишали покупця ні з чим.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі