chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям бензин обходиться дорожче, ніж норвежцям

25 травня 2012 о 13:39

Скільки б продавці нафтопродуктів не тішили нас, що вартість бензину в Україні одна з найнижчих у Європі, для українців і ці ціни надто високі. І дослідження агенції Bloomberg це доводить.

Аналітики агенції склали рейтинг, у якому не просто порівняли ціни на бензин у 55 країнах, а порахували, яку частку заробітку доводиться витрачати на пальне. За орієнтир брали вартість галону пального преміум-класу (3,7 літра) та середній заробіток в країні за один день.

Найдорожче у світі бензин коштує у Норвергії — 9,69 долара за галон. Але для середньостатистичного норвежця ця сума не є такою уже й непідйомною, адже це лише 3,6% від його денного доходу. У тій же Італії бензин коштує 9,35 долара, але там це 9,1% від доходу. Полякам преміальний бензин б’є по кишені ще більше. При середній вартості 7,01 долара галон бензину з’їдає 18% денного доходу поляків.

Україну Bloomberg у своє дослідження не включив, але якщо порахувати, то вона, очевидно, зайняла б перше місце за частиною доходів, які доводиться витрачати на пальне. Враховуючи, що преміальний бензин у нас коштує 12,4-12,45 гривні за літр, а середня зарплата — 139 гривень за день, то за галон бензину доводиться віддавати більше третини заробітку!

Найдоступнішим бензин є в Об’єд­наних Арабських Еміратах та Венесуелі. Для еміратців галон пального – це лише одна сота середнього денного заробітку. А для венесуельців ще менше. У вотчині Уґо Чавеса преміальний бензин коштує 9 центів, що дорівнює 0,3% від доходу за один день.

Розділи: Суспільство

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути