chrome firefox opera safari iexplorer

До Євро-2012 польські митці влаштували «махач» у Києві. ФОТО

26 червня 2012 о 14:09

Хоча польська збірна й не пройшла груповий етап «Євро-2012», польські митці влаштували «махач» у Києві.

Це спільний соціальний польсько-український проект, присвячений нетолерантній та агресивній поведінці вболівальників.

На Оболонській набережній експонували відеоінсталяцію молодого польського художника з Торуні Стефана Корнацького, а у  Парку ім. Тараса Шевченка відбувся перформанс акторів двох театрів — Театр «21» з Варшави та Театр «Паростки» з Києва.

Сьогодні о 17.00 таке ж дійство пройде і на Андріївському узвозі.

Головне гасло «Махача» — «Агресія не культурна», а долають агресію та нетолерантність актори з синдромом Дауна — відомі особливою дружелюбністю, позитивним сприйняттям світу. Як каже керівник театру «Паростки» Віталій Любота, «вони мене навчили радіти життю».

Поштовхом до створення відеоінсталяції та театральних акцій стали взаємостосунки вболівальників двох спортивних клубів у Торуні — «Елани» (футбол) та «Апатор» (спідвей), що важко піддається логіці. Це також назви двох величезних торунських фабрик. Основу інсталяції складають величезні літери — назви підприємств, що були зняті з їхніх будівель. Назви розміщенні одна проти одної, їхня опозиційність доповнюється документальними відео — інтерв'ю з робітниками заводів, клубними вболівальниками, відзнятими на стадіонах клубів.

Завдяки відеоінсталяції народився й задум театральних акцій за участі двох театрів, тут вже долають агресію, миряться й грають...

Акції вже відбулися на Оболонській набережній, біля входу до Стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського, парці Перемоги.

Фото прес-служби акції.

«Рідна країна»

4 січня

Інші дати
Народився Павло Житецький
(1837, Кременчук - 1911) - український мовознавець, лексикограф, педагог і громадський діяч. Досліджував історичну фонетику української мови, зокрема таку її пам'ятку, як Пересопницьке Євангеліє 1556—1561 pp. Був активним учасником українського політичного руху, членом київської «Громади», співробітником «Кієвской Старини».
У дискусії щодо «теорії» Михайла Погодіна про нібито російськість княжого Києва відстоював думку, що Київська Русь — це держава українського народу, що традиції культури і побуту тут не переривалися у всі часи, а риси української мови наявні ще у письмових джерелах 12-13 ст.
Розгорнути
Народився Мирослав-Іван Велигорський
(1920, с. Серафинці Івано-Франківської обл. - 2008) - дослідник історії української культури, освіти, організатор громадського життя українців Канади.
Розгорнути
Loading...