chrome firefox opera safari iexplorer

На Десні почали будувати нову Конча-Заспу?

20 червня 2012 о 10:00

У заплаві річки Десна між селами Погреби і Зазим’я розпочалося будівництво котеджів поверх червонокнижних рослин.

Початок робіт 18 червня виявили активісти Дружини охорони природи «Зелене майбутнє», повідомляє прес-служба Національного екологічного центру.

«Дана ділянка має надзвичайно високу природну цінність – на декількох гектарах, розпайованих під забудову, росте велика популяція сибірських півників – рослин, занесених до Червоної книги України», — повідомили активісти.

Вони додали, що минулого року Національний екологічний центр звертався до Міністерства екології, Генеральної прокуратури, МВС, Державної екоінспекції та Державного водного агентства листом, в якому йшлось про недопустимість будівництва на цій території через величезну водоохоронну та природничу цінність берегів і заплави Десни.

«У додаток до листа ми додавали експертний висновок, в якому йшлося про недопустимість будівництва тут в зв'язку зі зростанням великої кількості півників сибірських – рослини, занесеної до Червної книги України. Усі звернення були по суті були проігноровані», — сказав командир ДОП «Зелене майбутнє» Андрій Плига.

Він додав, що початок будівництва тут – це лише перші дзвіночки.

«На разі вся заплава Десни розпайована, і шляхом зміни цільового призначення земель її продають та починають будувати маєтки. Якщо цього не припинити, то, особливо після зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, вся долина Десни на Київщині поступово перетвориться на другу Конча-Заспу», — пояснив Плига.

Як відомо, наразі існує проект створення національного природного парку «Подесіння», який має охопити всю заплаву Десни і вбереже її від забудови. Проте зараз створення цього парку зайшло в глухий кут.

Активісти готують скарги до контролюючих органів, щоб припинити незаконне будівництво в заплаві річки.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...