chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогоднішня ніч буде найкоротшою в році

20 червня 2012 о 11:55

Літнє сонцестояння настане сьогодні вночі, о 23:09 за Гринвічем (о 02:09 за київським часом), передаєУНН.

Сьогоднішній і завтрашній дні в Україні будуть найдовшими, а ніч – найкоротшою. Це знаменує початок літа у північній півкулі Землі та зими – у південній.

Відзначення цього дня має давню традицію з язичницьким корінням. Обряди поклоніння силам природи збереглися й досі, хоча й видозмінені під впливом християнства.

Попри те, що в Україні літо тільки починає набирати обертів, Сонце вже повертається до осені. Відтепер світловий день піде на спад, а вже після осіннього рівнодення – 22 вересня – почне переважати темний час доби.

Розділи: Довкілля

13 березня

Інші дати
Степан Витвицький
1884 – громадський і політичний діяч, юрист, журналіст. У 1915–1918 рр. – член редакції газети «Діло» і редактор «Свободи» у Львові. 1954 обраний президентом УНР на еміграції.  
Розгорнути
Павло Тутковський 
1858 – один із основоположників геології та географії України. Укладач «Словника геологічної термінології». Ініціатор створення Геологічного музею в Києві.
Розгорнути
Народився Антон Макаренко
(1888, м.Білопілля Сумська область - 1939), український та радянський педагог і письменник, один із засновників радянської системи дитячо-підліткового виховання.
«Хоробрий не той, хто не боїться, а той, хто вміє подолати свою боязливість. Іншої хоробрості і бути не може» (Антон Макаренко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі