chrome firefox opera safari iexplorer

Син Януковича хоче зменшити кількість українського кіно на ТБ і в кінотеатрах

18 червня 2012 о 12:18

Син президента, депутат від Партії регіонів Віктор Янукович-молодший зареєстрував у Верховній Раді три законопроекти, спрямовані, з його слів, на розвиток вітчизняного кінематографа.

Про це пише газета «Комерсант-Україна».

Серед інших пропозицій, Янукович пропонує скасувати чинну 30-процентну частку квотування національних фільмів, обов'язкову для всіх кінотеатрів і телеканалів, і вводити її поетапно: протягом 2012—2013 років 5%, в 2014 році -10%, 2015-м -20 %, з 2016-го -30%.

На думку експертів, ця новація спричинить за собою поступову русифікацію кінематографа.

"Зниження квоти національних фільмів звільнить телеканали від необхідності показувати українське кіно, і нас накриє російськомовний телепродукт», — вважає колишній голова Державного агентства з питань кіно Ганна Чміль.

У свою чергу представники телеканалів стверджують, що ні 30-відсоткової, ні 5-відсоткової норми показу національних фільмів дотриматися неможливо.

"В Україні не знімається такої кількості фільмів, нам нема з чого вибирати», — пояснив генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький.

Також Янукович запропонував внесення змін до законів, пов'язаних з кіноіндустрією, а також до Податкового і Митного кодексів. Зокрема, до закону про кінематографію вводиться поняття суб'єкта кінематографії — фізичної або юридичної особи, зайнятої виробництвом, прокатом, дублюванням або тиражуванням фільмів, виготовленням кіноматеріалів. Суб'єктів кінематографії пропонується до 2016 року звільнити від ПДВ і митного збору при ввезенні кіноплівки і фотохімікатів.

Для фінансування кіноіндустрії Янукович пропонує також ввести новий податок. Зокрема, для демонстраторів, дистриб'юторів і прокатників фільмів передбачаються щоквартальні відрахування в розмірі 5% від валового доходу, а для операторів і провайдерів телекомунікацій — 2%. Кошти повинні надходити до спеціального фонду держбюджету, адмініструвати їх буде Держкіно.

Схему розподілу коштів у відомстві поки не коментують.

«Це ще буде обговорюватися з депутатами і в комітетах. Це серйозна державна позиція, спрямована на розвиток кінематографа. Законодавчі зміни готувалися впродовж півтора року», — повідомила голова Держкіно Катерина Копилова.

У свою чергу телекомунікаційні провайдери вважають, що нові податкові збори призведуть до подорожчання послуг.

«Інтернет-галузь слід розвивати як інноваційну, а не обтяжувати додатковими податками. Оскільки податок буде розраховуватися не з прибутку, а з обороту, послуги інтернету подорожчають мінімум на 20%», — сказав газеті виконавчий директор Інтернет Асоціації України Володимир Куковський.

Цю точку зору підтримали кінопрокатники.

«Податок в 5% від обороту призведе до подорожчання квитків у кіно на 10-20% і не допоможе розвитку вітчизняного кінематографа. Українське кіно не буде прибутковим і касовим, у нього занадто маленька аудиторія. Щоб бути прибутковим, фільм повинен зібрати мінімум 4,5 млн доларів касових зборів», — вважає співвласник одеського кінотеатру «Золотий Дюк» Владислав Царьов.

Як повідомляли Ukranews, влітку 2010 року Кабмін наклав заборону на видачу прокатного посвідчення фільмам, не дубльованим або не озвученим на території України, а вже в жовтні скасував обов'язковий дубляж на українську мову.

У квітні цього року приватне акціонерне товариство B & H, яке працює на ринку прокату кінофільмів, заявило про те, що співробітники податкової міліціїнезаконно вилучили з їхнього офісу бухгалтерську документацію, комп'ютери та інше обладнання, що використовується для дубляжу фільмів, а також копії кінофільмів.

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути