chrome firefox opera safari iexplorer

Вітчизняне кіно за державний рахунок покажуть у кінотеатрах

27 грудня 2011 о 10:05

Прем`єри 2012 року. Три українських фільми, відзнятих за державний кошт, невдовзі потраплять до кінотеатрів.

Першою покажуть стрічку Михайла Іллєнка «Той, хто пройшов крізь вогонь». Наступного року держава планує профінансувати ще півсотні картин. На це в бюджет заклали понад сто шістдесят мільйонів гривень.Однак кіноексперти не впевнені в успіху вітчизняних стрічок. Запевняють — в Україні бракує професійних продюсерів.  Першу картину «made in Ukraine» запустять від 19 січня наступного року.

Володимир Філіппов, продюсер фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь»:"Классическая мелодрамма, с развитием любовного треугольника, со всеми причитающимися к этому жанру драмматическими коллизиями".

Володимир Оселедчик, продюсер, член експертної комісії з питань кінематографії: "Для того, щоб щось вибухнуло в кіно, потрібна кіноіндустря. З трьох фільмів ніколи нічого не вибухає. Це було доведено ще за часів Сталіна. Виникають ситуації, коли знаний режисер опиняється в процесі виробництва з продюсером, який не може довести процес виробництва до завершення".

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути